Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mostanában egyre gyakrabban...

Mostanában egyre gyakrabban van olyan, hogy véres a székletem. Nem is kis mennyiségű vér. Van, hogy szó szerint csöpög. Még nem mentem el vele orvoshoz de elég ijesztő szóval sort kerítek rá. De mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2012. nov. 21. 12:08
 1/5 anonim ***** válasza:
aranyér pl ... menj el orvoshoz
2012. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%

Anorectalis haemorrhagia.A betegség lényege:

A végbél nyálkahártyájának elváltozásából és a végbél záróizmán kívüli területről különböző eredetű és súlyosságú vérzés jelentkezhet.


A betegség oka:

A kiváltó okok között egyik leggyakoribb az aranyeres csomó. Kialakulásában szerepet játszhat öröklődés, éghajlat, kor, nem, terhesség, ülő életmód, székrekedés, hashajtószedés, nyálkahártya izgalom, májzsugor. Vérzést okozhatnak a végbélnyálkahártya fekélyei és sérülései. Daganatos elváltozások tünete is lehet. Sokszor a végbél idült gyulladásos betegségeit kíséri. Okozhatja fertőzés is.

A betegség tünetei:

Legtöbbször székeléskor jelenik meg az élénkvörös színű, általában fájdalmatlan vérzés. A vérzés lehet szivárgó, alig festve meg a székletet. Előfordulhat nagyobb vérvesztés, de kifejezett, életet veszélyeztető súlyosságú tünet ritka. A vérzés lehet egyszeri és visszatérő. A végbéltájékon fájdalom, duzzanat, székeléskor érzékenység jelentkezhet. Az aranyeres elváltozásokban megfigyelhető a gyulladt, vastag ércsomó, mely kitüremkedhet a záróizmon kívülre. Ez elhalhat és kifekélyesedhet.

Az orvos a kórtörténet felvétele és a betegvizsgálat mellett végbéltükrözést végezhet.

2012. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Vacak egy dolog ez! :( Én tudom! Bármi is okozza, a sok folyadék, rostban gazdag étrend, és a túlzott szénhidrát fogyasztás kerülése mindenképp csak javíthat a helyzeten. De Doki mindenképp! SOS!!! MOST AZONNAL!!!
2012. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
ez nagyon sok mindentől lehet, valószínűleg először meg fognak vizsgálni végbélen keresztül hogy megnézzék van-e aranyered. Ha nincs akkor valőszínűleg tükrözésre fognak elküldeni. Egyébként lehet fertőzés, gyulladás, érmegrepedés, daganat, fekély
2012. nov. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Attól is lehet, hogy a széklet esetleg túl vastag méretű, és mondjuk ez megrepeszt néhány eret székeléskor?
2012. nov. 21. 23:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!