Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Segítség. Epeműtét utáni...

Segítség. Epeműtét utáni ijesztő panaszok. Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Két éve diagnosztizálták az epekövemet. Idén idővel egyre fokozódó jobb oldali bordaív alatti fájdalmam volt, amit nem tudtam ételhez kötni csak egyetlen alkalommal. Mikor ez késszúrásszerűvé fokozódott, epehólyag eltávolítást javasoltak, ami majdnem 4 hónapja meg is történt.

A műtét után közvetlenül epés fájásom volt (hólyag helye és vállba sugárzó erős fájdalom), amit addig nem éreztem. Az váltotta ki, ha vízszintesen próbáltam feküdni. A műtét után fizikailag gyorsan felépültem, de megmaradtak bizonyos fájdalmak.


Felkelés után néhány óráig minden oké volt majd jelentkezett jobb bordaív alatti fájdalom (néhány óráig) és utána, mintha "elfáradt" volna, abbahagyta. Ez rendszeresen így ment nap, mint nap. Próbáltam magam azzal nyugtatni, hogy idővel elmúlik. Bő egy hónap után átmeneti javulás következett be (közben voltam kontroll vérvételen, ami nem jelzett eltérést), azzal a kitétellel, hogy minden első étkezés után egy órával ment a hasam illetve lent úgy éreztem, mintha állandóan wc-znem kellene. Aztán ez is elmúlt. Most két-, háromnaponta van székletem és megint érzékeny a jobb bordaív alatt.


Ami segíthetne az állapotom diagnosztizálásában az, hogy fekvésre szinte teljesen elmúlnak a panaszaim és teljesen nyugodtan alszom. Illetve hogy észrevettem, hogy a hasfalamat minden irritálja, ami hozzáér (ruha is).

Jelenleg folyamatos, enyhe égő fájdalmat érzek a hasfalamon, ami időnként felerősödik illetve itt-ott fájások társulnak hozzá (jobb bordaív alatt, műtéti sebeim helyén illetve bal és jobb deréktájt).


Elképzelésem sincs, hogy mi lehet ez..



2012. nov. 3. 13:48
 1/2 Marylu válasza:
39%
Szia! Probálj diétázni és pihenni. Estére egyél teát piritossal. Zsirosat szerintem semmi szin alatt ne egyél. Reggel szerintem gép sonka zsömivel. ha jövöhét közepéig nem mulik menj vissza az orvoshoz. Nem akkarlak elrémiteni, de ha ez igy nem segit és továbbra is igy fáj akkor lehet hogy az epéd visszanőt.......
2013. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 AnthraXX válasza:
100%
Szia, kiváncsi lennék az állapotodra. Nekem 2 hete volt laparoszkopos epeműtetem, az első héten nagyon szépen gyógyult de három napja rosszabbodott az állapotom és pontosan az általad említett tüneteket produkálom. A jobb bordaív alatti éles fajdalom és néha pár percre a bőr a hasfalamon annyira erzekennyé válik, hogy a pólóm érintését sem bírom. Kiváncsi lennék, hogy mire jutottál! Köszi!
2015. aug. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!