Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Allergiás vagyok a macskákra,...

Allergiás vagyok a macskákra, de nagyon szeretnék egyet. Hogy lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
A gyógyszerszedés (Xyzal) mellett nem lesz gond? Vagy de? Mit kéne csinálnom, hoy ne tüsszögjek folyton? (A kopasz macskák nem igazán vonzanak...)
2009. aug. 16. 21:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ez bolondság... Ha allergiás vagy rájuk, akkor nem érdemes macskát tartanod, csak szeded azokat a sza* gyógyszereket, mellékhatások, hadd ne soroljam még.... Nem éri meg.... Vegyél plüsscicát=)
2009. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
51%
Szerintem le kéne mondani róla, mert lehet, hogy az allergiád csak erősödni fog és a macskától meg kellene válni.
2009. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Pedig ők is aranyosak.Ha tényleg kell macska vegyél olyat.

[link]

2009. aug. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

mi szfinxeket tartunk, azaz kopasz macskákat.

a macskaallergiának is két változata van, lehetsz csak a szőrére az, akkor jó megoldás a kopasz cica. de ha a fehérjéjére vagy allergiás, tehát a bőrére-nyálára stb, akkor ugyanúgy gyötörni fog az allergia. van ismerősöm aki nem magára a szőrre allergiás, hanem a fehérjére és átjön egyből taknya nyála összefolyik ha nem zárom el a cicákat. öcsémnek csak szőr allergiája van, ő a kopaszokkal boldogan él

2009. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%
Kitenyésztettek egy génmódosított macskát, amelyből az az egyetlen fehérje hiányzik, amelyre az emberek allergiásak lehetnek. Nem 2 ft - de, ha tényleg ennyire vágysz rá...
2009. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Úgy tudom, hogy akik allergiásak a macskákra, azoknak nagy részük gondjas mögött lelki okok állnak. Persze ez nem vonatkozik mindenkire, és lehet, hogy ha beszerzel egy macskát, akkor sem lenne jobb a helyzet, sőt....


Viszont szinte saját bőrömön tapasztaltam ezt. A barátom a macska szó hallatán is kiakadt, és ha a közelébe ment egy, taknya-nyála egybe folyt, tüsszögött, ki volt készülve. Aztán találtunk egy kismacskát, akit haza kellett szállítani, tökre megszerette, és most már nincs semmi baja, néha ott alszik közvetlenül a feje mellett és nincsenek allergiás tünetei.


Bár te szereted a macskákat, ezért szerintem nálad ez nem működne. Én azt csinálnám, hogy miközben szeded a gyógyszert, egy barátod macskájával eltöltenél valamennyi időt. Akkor meglátod, hogy reagál a szervezeted.

2009. aug. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
borotváld le a szőrét.
2009. aug. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
47%
Párom is allergiás rá, mégis van 2 macskájuk. Szerintem attól függően, hogy mennyire erős az allergiád, akár kertesházban simán lehet tartani. A lényeg az, hogy a hálószobádba ne menjen be, és akkor komolyabb gondokat nem is okozhat.
2009. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
79%
Ez nagyon érdekes dolog, mert valójában én is allergiás vagyok a macskaszőrre, de a saját cicám velem alszik, és tőle nem jött elő se a tüsszögés, se az ekcéma. Ellentétben, ha máshoz megyek vendégségbe, az ottani macskától igen.
2009. szept. 11. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
59%
A fóliazsák csodákra képes.
2009. szept. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!