Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pánikroham. Le lehet győzni?

Pánikroham. Le lehet győzni?

Figyelt kérdés

Tudom h már sok kérdés volt ezzel kapcsolatban. De mégis le lehet küzdeni, vagy megmarad élet végéig ? A lelkem miatt tüneteket produkál a testem. Hogy tegyem rendbe a dolgokat a lelkemben? Egyáltalán, van rá esély, hogy kigyógyitsam a lelkemet? Az nehéz lenne, mivel senkire nem számithatok...senkim nincs, akit érdekelnék...

Gondoltam én, hogy talán egy szeretetteljes párkapcsolat megnyugtatna. Viszont ahhoz meg idő kell, meg sok-sok energia. Úgyhogy, csak én maradtam, akire számithatok. Ti hogy uraljátok a pánikrohamot ?....azt nem szeretném, ha az uralna engem.



2012. dec. 1. 09:06
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
Remélem nem épp akkor jön rám a pánik. Általában nincs bajom a bezártsággal. Nem vagyok rosszul a "piactéren". Csak ha nyugodt vagyok. Most is eléggé nyugodtak a körülmények körülöttem, mégis érzem az izzadás, enyhe mellkasi nyomást... De máris építem a falakat, nem engedem át! ;)
2012. dec. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

És ez tényleg bejön, az a falas dolog ??

Ez a vizuális képzelgés, ? Nekem nincs ehhez elég képzelőerőm vagy csak nem hiszek benne.

2012. dec. 10. 12:15
 23/32 anonim ***** válasza:

Nem mindig sikerül. De most, amikor írom e sorokat Önnek, ismét kellemesen érzem magam, semmi tünet. Össze-vissza, rendszertelen az egész.


Eredeti kérdése:

Le lehet győzni?

Nem tudom, de szinte minden nap

- naponta olykor többször is -

megküzdünk.


odusszeusz

2012. dec. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2012. dec. 10. 14:17
 25/32 anonim ***** válasza:
Tegnap este megint nem volt kellemes, de most ismét jobb. Ma megyek dokihoz.
2012. dec. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:
Oké, majd ird meg, mi volt. Nálam tényleg befolyásolja, hogy milyen kedvem van. Úgy vettem észre. Tudatosan ügyelek a gondolataimra, mert ha negativak, akkor jobban rámjön, ...próbálok, csak jó dolgokra gondolni, bár nehéz, mert nem sok szép élményem van idáig az életemből. Tényleg nagyon kevés, de mindegy. Még mindig méltóságteljesebb küzdenem, mint megadnom magam ... Jobbulást kivánok, mindenkinek , aki ez ellen küzd.
2012. dec. 11. 08:47
 27/32 anonim ***** válasza:

Tegnap voltam a pszichiáternél. Nagyon hosszan elbeszélgettünk, és sejti, hogy mi lehet a problémám (amit itt nem fejtenék ki bővebben), reményeink szerint egy pszichológus "hamar" helyre tesz. Bízok benne. Dec. 20-ára van első alkalommal időpontom hozzá. Addig is...

Addig - mivel nem voltam hajlandó beszedni a felírt antidepit, és nyugtatókat se akarok használni (ezt elmondtam tegnap) a hozzászókás félelme miatt, ezért egy enyhébb (?) nyugtatót írt fel. SPITOMIN 5 mg tabletta!!!

Ma utána olvastam, nem is teljesen nyugtató ez, hanem szorongást csökkentő gyógyszer. A neten nem túl sok véleményt találtam róla, de azok többnyire pozitív csengésűek. Nem is tudom.

Azt mondták tegnap, hogy próbáljak ki napi 1 szem frontint (0,25), attól még nem alakul ki hozzászokás, majd ha nem válik be, akkor jöhet a szorongást csökkentő gyógyszer, a SPITOMIN. Meglátjuk, nem döntöttem még el. Most jelenleg nincs tünetem, így könnyebben is mondok nemet a gyógyszerekre.


Mégegyszer, nagyon bízok a dec. 20-ai kezelésekben, gondolom a sorozatos kezelések sikerességében.

2012. dec. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Nem ismerem ezt a tablettát. :(

Szerintem jobban leszel, ne aggódj. A /kezelések ?/ által, az nem terápia ?

2012. dec. 12. 19:41
 29/32 anonim ***** válasza:

De valamilyen terápia, de nem tudom még mi az.


Hasonló jókat kívánok neked!

2012. dec. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
IGEN IGEN ES IGEN! LELEHET GYOZNI!!! En tobb int 1 eve nagyon beteg lettem :( leesett a kalcium szintem, es hirtelen nagyon rosszul lettem :( be is vittek a korhazba,kaptam perfuziot de el is engedtek,ekg-t is csinaltak,vernyomas meres stb...nagyon megijedtem...azt hittem meghalok! majd ra 2 napra elmentem 1 masik helyre,ott is kivizsgaltak,kalcium hiany es nagyon sok stressz volt a diagnozis! majd ra 1 hetre ismet korhazba kerultem,vagyis a surgossegire...kiderult hogy panikbeteg vagyok! egyre surjebben jottek a rohamok! mely depibe estem :( mindenkit elhanyagoltam....stb! Majd elmentem meloba,ott is szorongtam! Az egyik ismerosom elmondta hogy belul kell megoldani a problemat,a kicsi fejecskembe,es ne hordjam magamnal a gyogyszereket,mert mindig azon fog jarni a pici agyam hogy mikor kell bevenni!! Es igen,kivettem,feltem kicsit,de megprobaltam! es ra nem is sok idore amikor magamban voltam a meloba este 7kor ramtort a roham...pfuuuu kellemetlen volt! es kirohantam az utcara segitseget kerni,de mielott kinyitottam volna a szamat,azelott vegigfutott az agyamon amit az ismeroseim,orvosaim mondtak! mely levego,pozitiv gondolatok! es igen ez mukodott!!! Es eskuszom olyan megkonnyebules volt h letudtam gyozni! a haza uton vegig mosolyogtam! ra 1 honapra itthol ert utol! akkor is legyoztem,es mindig legyozom! nem hagyom h elfajuljon a dolog! velem az volt a problema h mindig azt hittem h szivrohamot kapok(18evesen) mindig vartam a halalt! pszihologusnal is voltam,joot tett,de SAJAT MAGAN KELL AZ EMBER URALKODJON! A GONDOLATOKNAK HATALMA VAN! ne az jarjon a fejedbe h most mikor jon megint ,es mi lesz ha nem kapok segitseget,es mit mondanak majd az emberek!!Eld az eletet,probalj mindennek orulni! ne nezz horrorfilmet,akcio filmet! mindenben a vidamsagot a jokedvet keresd! a francba is 1x elunk!!! nehogymar a panik szabja meg h mit csinaljunk es hogyan! Reggel mikor felkelsz mond el magadban h fiatal no vagyok aki szeret elni,es egeszseges vagyok! a rossz dolgokat iktasd ki az eletedbol! En pld ha szornyu hirrol hallok a tv-ben inkabb elkapcsolom,es probalom magam nem bele elni a dolgokba!Keresem a tarsasagot,tornazgatok delutanonkent! a kavet letettem a cigivel az elen!!! gyogyszereket nem szedek! ha faj a fejem akkor nem az aspirinert nyulok hanem probalok masra gondolni,vagy inni 1 jo kis teat! a stresszt meg probalom kezelni! jah es szedek mai napig kalciumiot,magneziumot! neha b6-ot! es szeretek vidam zeneket hallgatni! jah es ne bongezd az olyan oldalakat amiken a betegsegek a tema! tudott dolog h egy panikrohamba nem lehet belehalni!! ez pszihes betegseg! TE IDEZED ELO! TE IS TUDOD MEGOLDANI VEGLEG! HAL'ISTENNEK 1 IDEJE TUNETMENTES VAGYOK!!! boldogan elek a parommal 3 eve! es igen 19 eves vagyok!!! aki tobbet szeretne errol beszelni( a temarol) az irjon uzit! szep estet mindenkinek es Boldog vilagveget!!! :D
2012. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!