Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fáj a serdülő kor?

Fáj a serdülő kor?

Figyelt kérdés
Tudom hülye kérdés :D de tegnap lettem 12.és körülöttem mindenki azt mondja:hú most kezdel el tinisedni...meg minden.Meg hát a szerelem is....

2012. dec. 2. 08:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Először is nagyon boldog születésnapot és minden elképzelhető jót kívánok Neked! :) Azt nem írtad, hogy milyen nemű vagy, de ha lány, akkor a menstruáció fájhat, de egyáltalán nem biztos!
2012. dec. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lány vagyok :)
2012. dec. 2. 08:36
 3/4 anonim válasza:
100%

Boldog szülinapot utólag is! :)

Amúgy szerintem attól függ, hogyan is állsz hozzá. Ha úgy vagy, hogy ne már, beleléptem a serdülőkorba, minden rossz lesz, akkor rossz is lesz. De ha úgy, hogy hamarosan végre te is nő leszel, akkor boldog leszel.

A menstruációtól ne félj, vannak gyógyszerek, amik megkönnyítik az időszakot. Nekem személy szerint csak az első fájt, utána már nem. Van olyan is, akinek soha nem fájt.

Zavaró lesz még az, hogy elkezd komolyabban nőni a szőröd. Eddig nem volt vele gondod, de majd hamarosan elkezdheted borotválni/gyantázni/epilálni (fáj a gyantázás, de én azt javaslom, borotválni gyakrabban kell, és attól csak erősödik a szőröd, jobban meglátszódik).

A bőröd is zsírosabbá fog válni, de kaphatni különböző szereket, ha nagyon zsíros a bőröd, akkor a kozmetikus, bőrgyógyász tud segíteni.

Egy másik probléma az izzadás, amit a mindennapos mosakodással és különböző izzadásgátlók használatával tudsz könnyíteni.

A gondolkodásod is változni fog, és nőiesedni is fogsz, amitől nem kell megijedni :) Valószínűleg érzékenyebb is leszel, könnyebb lesz megbántani téged érzelmileg.

Sok sikert mindenhez!

2012. dec. 2. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olykor fáj, de túl kell esni rajta.
2012. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!