Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tényleg megteheti azt a...

Tényleg megteheti azt a testnevelés tanár, hogy bejárat az órákra hasizom-gyakorlatozni, amikor van teljes felmentésem?

Figyelt kérdés

A csuklómat meg fogják műteni. Nagyon erősen fáj a kezem, sokszor akkor is lüktet a fájdalom, amikor egy helyben tartom. Mozgatni nem nagyon bírom, írni is kínszenvedés.

Orvosi felmentéssel nem kellene elvileg ott lennem az órákon. De nekem ma azt mondta a tanár, hogy szerinte ez semmi, és ettől még nyugodtan bejárhatok hasizmozni. Hozzá sem kell tennem, hogy amikor másnak volt orvosija, arra egy árva szót nem szólt, be sem kellett járniuk órára. Egyébként 4 hetes felmentést kaptam.


2012. dec. 12. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs joga. Felmentéssel nem dolgoztathat, max arra kötelezhet, hogy jelen legyél az órán, de tesire nem. Menj az ofőhöz, vagy igazgatóhoz, ha nem fogja fel. Ő csak egy tesitanár, nem orvos, hogy eldönthesse neked mi árt és mi nem!
2012. dec. 12. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azt megteheti hogy bejárat az órájára de azt nem hogy tornáztat, ha van felmentésed attól még jelen kell lenned az óráján hogy te ott vagy látod hogy a többiek mit csinálnak stb... Ő maximum ezt várhatja el tőled, de azt hogy tornázzál is azt már nem mert a felmentés arra vonatkozik hogy nem kell tesizned de attól még ugyanúgy ott kell lenned az órán. Ha egész éves felmentést kaptál volna az más mert akkor nem osztályoz hanem beírják azt hogy ezért nem vagy osztályozható és ennyi, de később ha már tesizhetsz akkor számon kérhet bizonyos dolgokból hogy osztályozni tudjon.

Persze azt nem teheti meg még egyszer mondom hogy tornáztat, maximum tanársegéd lehetsz és ennyi. Én is azt mondom amit az első hogy menj el az osztályfőnöknek szólni meg az igazgatónak is szólj, mert az igazgató többet tud tenni mint az osztályfőnök de nem árt ha mindketten tudnak róla. Ha ez sem segít akkor irány az orvos megmondani neki mi az ábra, aztán megmondja hogy akkor kihez fordulj.

2012. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én ezt megértem, de akkor másoknak miért nem kellett bejárni? Nem ez a legnagyobb bajom, de szerintem fölösleges még 8. órában is ott ülnöm úgy, hogy nem tudok semmit csinálni...
2012. dec. 15. 10:42
 4/4 anonim válasza:
Akkor most csak ülsz, vagy hasizmozol órán? nem mindegy, mert ha felmentésed van, nem várhatja el, hogy csinálj bármit, ez igaz, de kötelezhet, hogy ott legyél, mert ameddig az órája tart ő felel, hogy te hol vagy. Tehát ha hasizmoztat is, az már nem járja.
2013. jan. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!