Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyukám...

Mit tegyek, hogy anyukám belássa végre : ez így nem mehet tovább?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülyeség így megkérdezni , de annyira nem tudok rá hatással lenni ,nem ér semmit amit beszélek neki , pedig attól, hogy én vagyok a "gyerek" még hallgathatna rám. Nagyon szeretem és szörnyű nézni , ahogy kimerül ,összeomlik .Rengeteget dolgozik , háztartást vezet , amit modjuk megosztunk , a főzésen kívül a többi munkát átvállalom , de sosem pihen így sem , pedig ráférne . Amikor mondom mindig csak legyint egyet . És aggódom , mert nagyon sovány . Pedig azt mondja eszik , néha szoktam felügyelni ,mert nem hiszek neki . De nem láttam olyat ami veszélyes lenne ( én evészavaros vagyok , talán épp ezért próbálok figyelni , de nem vettem észre semmi erre utalót) . Ő mondjuk genetikailag ilyen , de én nem értem, hogy nem hízik és hogy lehet magától ennyire egészségtlenül vékony . Már próbáltam megbeszélni, hogy menjen el kivizsgáltatni tényleg nem normális . 170 cm és van kb 52 kg . 48 évesen !!! De ő nem látja be , hogy nem egészséges ez így ,és hogy ő többet eszik mint én . De hát ő azt nem tudja , hogy ezzel ,hogy így néz ki még nagyobb nyomást pakol rám , hogy vékony legyek,mert le szeretném körözni . De nem ez a fő , nem vagyok ilyen önző , én elsősorban az ő egészségét szeretném megóvni . Felajánlottam, hogy elmegyk dolgozni egyetem mellet , de akkor 1 munkát mondjon le , de ő nem nem ... Félek , hogy túlhajszolja magát . Jogos az aggodalmam , vagy eez így oké ? Beszéljem rá még erőszakosabban , hogy pihenjen és menjen el dokihoz , vagy hagyjam békén?
2012. dec. 21. 14:35
 1/1 anonim ***** válasza:

A munkamániájával nem tudsz mit tenni, ha ő magától nem akar leállni, nincs mit tenni.

Tényleg sovány, ha eszik rendesen, ki kéne vizsgáltatnia magát, nincs-e valami komoly baja.

2012. dec. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!