Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 hónapja fáj a derekam,...

3 hónapja fáj a derekam, gyúrok, lehet hogy attól?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, kb. 3 éve gyúrok, de még sosem fájt a derekam. Soha nem tornáztam a törzs merevítő izomra, de lehet hogy az a baj, mert gyenge a gerincem.

Ha suliba ülök akárhogyan egyenes háttal, meggörbülve, bárhogy ülök fáj. Ha fekszem akkor nem fáj, de ha reggel felkelek már 1 óra után elkezd fájni ha ölök. Van mikor sétálok is akkor is fáj.

Szerintem az edzéstől van és félek hogy öregkoromra bajba leszek, mert elkopnak a csontok és felállni sem fogok bírni. Szétszoktam mozgatni gyúrás előtt, nyújtani.

Valaki írja meg hogy mi lehet a baj vagy akinek ugyan ilyen problémája volt. Köszönöm



2013. jan. 5. 16:19
 1/7 A kérdező kommentje:
lehet hogy orvoshoz kéne mennem, de a tornát nem akarok abbahagyni!
2013. jan. 5. 16:20
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyumnak is volt ilyen derékfájása, őneki attól hogy kis párna is volt meg nagypárna is volt a feje alatt amikor aludt. Én mindig 2 párnán alszok, lehet hogy az a gond hogy nagyon magasan van a fejem a derekam meg megvan görbülve alváskor?
2013. jan. 5. 16:33
 3/7 anonim ***** válasza:

Szakemberként válaszolok.

A derékfájás nem egy betegség, hanem egy tünet, amit nagyon sok minden okozhat. Ezért önálló ötletelés helyett ki illene vizsgáltatni (szakemberrel). Semmiképpen sem interneten írogató laikusok szerint kezelni. Kezelni azt, amit amúgy látatlanban nem tudunk, hogy mi okoz.

2013. jan. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ! még egy kicsit várok vele, bízzuk a természetre :D
2013. jan. 5. 23:43
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, rá bíztad a természetre? Működött a dolog?
2013. febr. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
már 1-2 hete nem fáj! nem mentem el orvoshoz vagy röntgenre, de sejtem mi lehetett! anyira ropogtattam a hátamat mindig hogy elkoptak a csontok. mikor valaki állandóan ropogtatja az ujjait, csak én a derekam csináltam. reggel ha már felkeltem fájt és már mindjárt csináltam. Ettől fáj! + még attól hogy hasizmoztam és úgy éreztem hogy nem a hasizom dolgozott a felüllésnél hanem a gerincem. 20 KG sulyal is csináltam felüléseket
2013. febr. 15. 15:10
 7/7 anonim ***** válasza:
"Elkoptak a csontok" Na ez masszív hülyeség volt:))
2013. febr. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!