Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy ha valami,...

Mit csináljak, hogy ha valami, amitől nagyon-nagyon (fóbiásan) rettegek, most valósággá válik, és szembe kell néznem vele?

Figyelt kérdés

Ha csak rágondolok, rám tör a pánikroham, szörnyű. :(


Volt valaki hasonló cipőben? Hogyan küzdöttétek le a félelmet?


2013. jan. 9. 19:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miről van szó?
2013. jan. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt nem szeretném elárulni, általánosságban kérek tippeket a nagymértékű, pánikszerű félelem legyőzésére.
2013. jan. 9. 19:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Általánosságban pszichológust javaslok.
2013. jan. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jövő hétre kellene összeszednem magamat, olyasmire gondoltam, hogy saját magamtól, külső segítség nélkül hogyan küzdjem le?

Pl. ti mivel nyugtatjátok magatokat?

Most olyasmire gondolok (nem erről van szó, de hasonló!), mint hogy pl. valaki retteg a fogorvostól, de muszáj elmennie.

Ilyenkor zenét hallgattok közben, olvastok, számoltok, vagy mi? Ha pánikba estek a gondolattól is, hogyan veszitek rá magatokat, hogy mégis elmenjetek?

2013. jan. 9. 21:15
 5/7 anonim ***** válasza:

Ebben a példában pl.

- Legalább túl leszek rajta. Lehet, hogy utólag rájövök, nem is olyan vészes az egész, így a fóbiámtól is megszabadulhatok.

- Sokkal jobb, ha most kiderül, ha valami probléma van, mert ha halasztom, akkor csak romlani fog, és később lehet, hogy sokkal fájdalmasabb/kellemetlenebb beavatkozásra lesz szükségem.

2013. jan. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, igyekszem majd ezt a saját helyzetemre alkalmazni. :((((
2013. jan. 9. 22:02
 7/7 anonim válasza:
Én az anyósommal voltam így XD
2013. márc. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!