Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék? Barátnőm már...

Mit tehetnék? Barátnőm már szinte fóbiásan tart az orvosoktól.

Figyelt kérdés

Ha szóba kerül, hogy el kellene menni dokihoz képes agresszíven is viselkedni. Pedig van problémája is, ami elég nyugtalanító, ki kellene vizsgáltatni, mégsem hajlandó elmenni orvoshoz. Pszichológushoz sem. (Az a baj a pszichológussal, hogy szerintem sem sokat segítene, ugyanis van egy olyan problémája is, hogy nem igazán tud beszélni másokkal.) Ötletek/esetleg tapasztalatok, hogyan segíthetnék? Vagy hogyan hurcolhatnám dokihoz?

(Amúgy 22 éves.)


2012. okt. 5. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:

Rá kell hagyni ha egy 22éves nem bír magával, kihívja maga ellen a sorsot, akkor majd abból megtanulja hogy menni kell. Ha esik ha fúj.

Nem jószántából ül az ember naphosszat az orvosnál, de lássuk be csak így tudnak rajtunk segíteni

A barátnődön hogy fognak tudni segíteni, azt még este megálmodom ha lesz rá időm.. :)

20/F

2012. okt. 5. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát kössz... Vele akarom leélni az életem, nem fogom ráhagyni. Aggódok érte. Tanácsokat szeretnék.
2012. okt. 5. 21:58
 3/6 anonim ***** válasza:

pedig azért egy nőnek évente legalább 1x el kell néznie nődokihoz.

alap igényszint.

én nem vesződnék ilyen makacsul,önkártékonyan buta csajjal.

így leírva még infantilis,depressziós is.

2012. okt. 6. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hé! Semmi baja nincs ezen kívül. Okos, értelmes lány. Reálisan gondolkozik mindenben (igen, a dokikban is. néha elhatározza, hogy most elmegy, aztán a félelem miatt nem mer). Nem depis. Történt vele pár dolog, ezért fél a dokiktól.

Komolyan, ez olyan, mintha egy autistára mondanátok hogy minek beszélek vele, hát hülye szegény... Ugyan már, arachnofóbiás, de azért megfoghatná azt a pókot a falon. -.-

2012. okt. 6. 11:28
 5/6 A kérdező kommentje:
Na mindegy, már érik, hogy kézen fogom és valóban elrángatom őt, csak gondoltam ez elég durva, szóval feltettem a kérdést. Úgy látom feleslegesen...
2012. okt. 6. 11:30
 6/6 anonim ***** válasza:

természetesen ettől nem lesz GYP-s a barátnőd. mindenki fél valamitől. csak az a baj, hogy az orvosoktól való félelem enyhén szólva is veszélyes, már ami az egészségét illeti. bár nem fejtetted ki mi baja van, de azt írtad, hogy egy konkrét dologgal el kéne mennie.

én azt tudom javasolni, hogy végső esetben használj lelki terrort. ha nem megy el dokihoz a saját érdekében, akkor elhagyod. vagy valami hasonlók. beszéld rá. aggódsz érte, szereted, nem akarod hogy baja legyen, stb. és persze alap dolog, hogy menj vele, már ha ő ezt kéri.

2012. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!