Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vékony vagyok mégis narancsbőr...

Vékony vagyok mégis narancsbőrös a fenekem. Mit tegyek, hogy a nyárra eltűnjön?

Figyelt kérdés

Alakomat csupán csak a genetikának köszönhetem. Nem sportolok rendszeresen és viszonylag sokat eszek. Nem vagyok hízékony (a családom egyik tagja sem elhízott generációk óta) viszont a narancsbőr engem is megtalált. Ha simán állok akkor nem látni viszont ha megfeszítem a fenekem akkor eléggé csúnya. :(

Neten sok praktikát olvastam és a legtöbb helyen a mozgást írják mint kezelés.

De azért kíváncsi lennék, hogy kinek mi jött be. Ha sport akkor milyen sport stb


Előre is köszönöm a válaszokat. :-)

23/L



2013. jan. 24. 11:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Sport és egészséges étkezés.

Én pont az ellentéted vagyok, borzasztóan hízékony. De soha nem volt narancsbőröm, illetve csak egyszer, amikor felkerültem Pestre. Mivel elkezdtem gyorskajákat enni meg nem mozogtam, mindenhova bkv-vel mentem.

Azóta odafigyelek a normális táplálkozásra, és most már bérletet sem veszek, már annyi is elég, hogy napi 8-10 km-t gyaloglok. Nagy a fenekem, ez tény, de semmi narancsbőröm nincs :)


Szóval neked is ezt tudom ajánlani. Minél kevesebb feldolgozott kaja, és minél több mozgás, no meg sok víz. Egészen hamar teljesen eltűnik a narancsbőr. :)

2013. jan. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ez az egészséges étkezés olyan tág fogalom.

A szüleimnél lakok még szóval azt eszem amit ők. Mivel anyukám köszvényes így mi csak csirkét is pulykát eszünk. A legtöbb dolgot sütőben sütjük, nem nagyon használok olajat, zsírt pedig semmihez sem. Minden reggelihez benyomok egy paprikát vagy egy paradicsomot. A szüleim 2 naponta főznek. Édességet nem nagyon szeretem így azt viszonylag ritkán eszek.

Min kellene változtatnom?

2013. jan. 24. 12:07
 3/7 A kérdező kommentje:
Faluban lakok és 25 km-re van a munkahelyem. Esélytelen, hogy én ezt a távot mindennap gyalog megtegyem. Viszont tornázós videókat tudok letölteni. Az esetleg segíthet?
2013. jan. 24. 12:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, az egészséges étkezés talán a legtágabb fogalom, a testzsír pedig nem függ mindig össze a vékonysággal. Izomzat híján a vékony testet a zsír határozza meg, ez sok esetben nem annyira szép (lásd narancsbőr).


Tej-gluténmentes, alacsony keményítő tartalmú (egészséges) táplálkozás ajánlott sok zöldséggel, húsokkal, gyümölcsökkel (mint az emberek többségének), és edzés. Otthon erősítés (fekvőtámasz, hasprés, guggolás, kitörések, hátizom erősítés, bodyrockTV edzésvideók, esetleg kedvenc fitnessedző dvd-je..) :)

2013. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Na most a .. KÖSZVÉNY kiválóan kezelhető, gyógyítható csirkével és pulykával

[link]


úgyhogy a Kedves mama örülhet. Ugyan azzal a táplálkozással, ami a család többi tagjának is jó (zöldség-hús-gyümölcs alapú, gabonamentes-tejmentes) a kisasszony is egészségre fog találni. De szükséges lenne az előző hozzászólásomban leírt edzések között szemezgetni, a testünknek szüksége van terhelésre!

2013. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A család többi tagja is csirkét és pulykát eszik.

Neki orvos állapította meg a diagnózisát és már évtizedek óta így étkezünk. Szerintem egyáltalán nem a táplálkozásunkkal van a gond...

2013. jan. 24. 17:35
 7/7 A kérdező kommentje:
A dvd-nek utána fogok járni. Köszönöm!
2013. jan. 24. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!