Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Halálfélelmem van. Kivel...

Halálfélelmem van. Kivel beszélhetnék erről, akit nem terhel meg?

Figyelt kérdés

Néhány napja derült ki,hogy leukémiás vagyok(akut limfoid leukémia)Szerencsére még időben felfedezték,mondta az orvos is,meg ismerősök,meg itt az oldalon is tettem fel egy kérdést erről,és itt is írták,hogy elég jó esélyeim vannak.De részletesen utána olvastam,meg már hallottam is régebben erről a betegségről,és sajnos halálos kimenetelű is lehet.Nagyon félek,hogy nem lesz szerencsém,de nem merek beszélni anyukáméknak,mert már így is nagyon aggódnak,inkább biztatom őket(talán ezzel magamat is),a barátoknak se merem mondani,mert őket sem akarom megijeszteni se a többi rokonnak . kinek mondhatnám el,hogy azért eléggé félek? Előre is köszönöm az ötleteket..

16/L



2013. jan. 26. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha vallásos vagy, én a helyedben egy pappal beszélnék, ha meg nem akkor marad a pszichológus.
2013. jan. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó ötlet a pap, még akkor is, ha nem vagy annyira vallásos, de nem áll távol tőled ez a dolog. Meg vannak segélyvonalak is, de sok iskolának van pszichológusa is. Vagy egy tanároddal is lehet erről beszélni.
2013. jan. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A korhaz ahol kezelni fognak ott is van ingyenes lelki tamasz ill olyan csoport ahol a betegsgben szenvedok osszejarnak beszelgetni.
2013. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb. 1 éve voltak vizsgálataim, mert leukémiára gyanakodott a dokim. Akkor nekem is eléggé halálfélelmem volt. Aztán kiderült, hogy más bajom volt, de ettől függetlenül valamennyire tudom, mit érzel. Ha gondolod, írj nekem!
2013. jan. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem tudják ők belül, hogy félsz nem hiszem, hogy ők úgy gondolják, hogy te fel sem veszed lelkileg!


Az ember igyekszik kímélni azokat, akiket szeret de egy anya pont ezért van, hogy ott legyen melletted és vigasztaljon.


Ő is fél biztos szerintem egy nyílt és őszinte beszélgetés ahol kiadtok magatokból mindent az jót tenne mindenkinek.


Egy anyánál senki sem tud jobban bizakodni és vigasztalni.


Ha én ilyen helyzetbe kerülnék és megtudnám, hogy a lányom máshol kér segítséget és nem én vagyok az első...hát jó végül is megérteném van ez így de azért nem esne jól.

Ha nekem elmondta akkor utána már nem zavarna, hogy máshol is keres segítséget.

2013. jan. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem egy telefonos lelkisegély szolgálaton elmondhatod névtelenül az aggodalmaidat és félelmeidet valakinek,aki meghallgat.Találtam Leukémiás fórumot is,ahol sorstársaiddal létesíthetsz kapcsolatot,és megbeszélhetitek a kezeléseitek eredményét,biztathatjátok egymást,mert igazán csak az tudja átélni a helyzetedet,aki maga is benne van,és küzd ezzel a betegséggel.A legjobbakat kívánom neked.Megoldandó feladatként tekints erre a helyzetre,és gyógyulj meg hamar!
2013. jan. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tőled, hogy próbálod a szüleidben tartani a lelket, de ők legalább annyira félnek attól, hogy meghalhatsz, mint te magad, még akkor is ha nem beszéltek erről, mert inkább gondolni se akartok rá.


Viszont én a helyedben megpróbálnék anyukáddal is beszélgetni erről a problémáról, mert ha valaki, akkor ő átérzi a helyzeted. Te vagy az ő kislánya, te vagy a beteg, te halhatsz meg, nem a te feladatod, hogy megkönnyítsd az életüket. Együtt kell ezt végigcsinálnotok, meg kell beszélni, hogy te félsz a haláltól és ő is nagyon fél attól, hogy elveszíthet. Ugyanakkor ebbe a beszélgetésbe be lehet vonni a papot vagy a pszichológust, vagy külön-külön is lehet velük is beszélni, de azzal, hogy anyukádnak nem mutatod ki az érzéseidet és neki sincs lehetősége erre, csak szőnyeg alá söpritek a problémát. Viszont ha megbeszélnétek, sokkal közelebb kerülhetnétek egymáshoz és lenne miből erőt merítenetek.

2013. jan. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kedves 5.!


Én anyámmal semmiképpen sem beszélném meg, mert tudom, hogy ő aggódik értem a legjobban, és ő is borulna ki legjobban. Az hogy együtt sírunk, az nem segítene. Bár te, és a kérdező anyja lehet mások vagytok.

2013. jan. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek a gyors és hasznos válaszokat!Anyukámnak akkor mindenképp beszélni fogok erről,meg a kezelő orvos is említette,hogy van a kórházban ilyen csoportos beszélgetés. Még egyszer köszönöm :-)
2013. jan. 26. 14:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező, hogy vagy azóta? Remélem, már jobban.
2014. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!