Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ma hirtelen minden előzmény...

Ma hirtelen minden előzmény nélkül rosszul lettem, halálfélelmem volt, pánikba estem. Veled történt már ilyesmi? Mi volt az első reakciód, és mennyiben volt ez ugyanaz, mint korábban gondoltad volna?

Figyelt kérdés

Én összetrombitáltam a családomat, már amennyire tőlem telt, mert ájulás határán voltam a légszomjtól. Életemben nem éreztem még ilyen rosszul magam, pedig keresztülmentem már 1-2 dolgon.. Világvégén élek, féltem, hogyha mentőt kell hívni, nem érkezik segítség időben. Lepergett előttem egy csomó gondolat a családomról, testvéremről, barátaimról, életemről.. mindez miközben az ágyamon fetrengve levegőért kapkodtam.

Még leírni is szégyellem, milyen bagatell dolog okozta a rosszullétem: emésztési probléma, a gyomrom "bedugult" - pedig még csak nem is ettem sokat - és túl azon, hogy iszonyatosan hasogatott, csak felületesen tudtam lélegezni, azt is görcsösen, az oxigénhiánytól meg az ájulás határán voltam..

Aztán kb. fél óra után végre sikerült "könnyíteni" magamon, miközben a családom folyamatosan körülöttem rohangált, nagyon rájuk hoztam a frászt szerintem.


Ez a dolog számomra arra volt jó, hogy átértékeljem az életemet. Egy ilyen végtelenül buta dolog miatt.. Ezen kívül ráébredtem, hogy tényleg, bármi baj megtörténhet akármelyik percben, mikor az ember egyáltalán nem számít rá. Esti cseverészés közben, krumplipucolás közben, mosogatás közben. És az ember el sem akarja hinni, hogy vele történik..


Azt hiszem, holnaptól egy kicsit másképpen fogok élni. Egy kicsit jobban fogok örülni mindennek, és türelmesebb leszek a szeretteimmel. Hálás vagyok, amiért ilyen életem van, mint amilyen - pedig eddig olyan szerencsétlennek éreztem magam.


Igazából csak le szerettem volna írni a gondolataimat, mert nincs kivel megosztanom őket.. nem akarom túldrámázni a mai estét:) Voltatok már olyan helyzetben, mikor egy "apróság" miatt hirtelen változáson estetek át? Vagy mikor szükség esetén nem úgy reagáltatok valamire, mint korábban hittétek volna?


2011. máj. 1. 00:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Örülök hogy végülis jól alakultak a dolgok!


Nekem volt egy olyan balesetem kocsival, amiután kicsit átértékeltem a vezetési stílusom, sokkal megfontoltabb vagyok!

2011. máj. 1. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, én is nagyon megkönnyebbültem..:)

Szerintem szerencsés lehetsz, amiért kaptál egy "vészjelzést", és volt lehetőséged eldönteni, hallgatsz-e rá. Sokaknál sajnos már az első hiba végzetes, vagy ha szerencsésen járnak, csak legyintenek..

Pedig legalább önként ne rohanjunk a vesztünkbe!:) Okos ember tanul a hibáiból..

2011. máj. 1. 00:53
 3/13 anonim ***** válasza:
50%

nemvagy véletlenül dohányos? menj kivizsgálásra.


mondjuk pont rosszul viselkedtél. alig kaptál levegőt és erre elkezdtél pánikolni ettől még több oxigénre volt szükséged és mégjobban leterhelted a tüdődet.


emésztési szrási problémára ottvan a keserűsó ami kiüríti a gyomrod és mellette tisztítja is.


légzési problémára meg némi alkohol ami kis mértékben napi egy pohár még jót is tesz az egész szervezetnek.


ezek csak tüneti megoldások attól még menj dokihoz.



hát velem ennél már volt sokkal rosszabbb is annak viszont volt oka.

2011. máj. 1. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem vagyok dohányos, sőt mondhatni mentes vagyok minden szenvedélybetegségtől, egyetlen bűnöm a mozgásszegény életmód. Nem tudom, mennyiben befolyásolta ez a mai estét, de ezen változtatok, az tuti..


El sem akarom képzelni, hogy miféle helyzetben lehettél, ami ennél rosszabb:( Rajtam kívül álló okok miatt volt már halálfélelmem, de akkor bíztam magamban, hogy el tudok menekülni, a saját testem ellen viszont hogy harcoljak?:S

Komolyan, tényleg őszinte elismerésem, hogy túljutottál rajta:S


Igen, ebben az oxigénhiánytól pánikba esős dologban igazad van, abszolút. Csak eléggé beparáztam, itthon én vagyok a leghiggadtabb, aki mindent megold, rajtam viszont csak egy rakás idegösszeomlott családtag segíthetett volna:) Nem tudom, vészhelyzetben hogyan reagáltak volna..


Hát az tuti, ha ennek még csak előjelét is tapasztalom még egyszer magamon, nyomás orvoshoz!

2011. máj. 1. 01:09
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is voltam hasonló helyzetben. Elég sokat dohányzom és pár napja iszonyú szívszúrásom volt, azt hittem infarktusom van, de aztán jobban lettem. Akkor elhatároztam, hogy leszokom a dohányzásról. Azóta nem gyújtottam rá.


25/F

2011. máj. 1. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Ohh, gratulálok! Ez szép! Gondolom az elhatározás ezek után betonozott alapon áll, úgyhogy biztosan sikerülni is fog!

Sok sikert!:)

2011. máj. 1. 01:13
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy nekem is egy ilyenen kell átesnem, hogy végre lássak vmi értelmet abban, hogy élek..
2011. máj. 1. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kb 10 évvel ezelött kapott el életem elsö pánikrohama. Az ABC-ben vásárlás közben, az akor 4 éves kislányom velem volt.Ugyanezeket éreztem mint te,azzal a különbséggel hogy semmim nem fájt,csak ugy éreztem "kiszáll" az agyam a helyéröl,és nem tudok gondolkodni!Nagyon nagyon megilyedtem,az utána elkövetkezendö 1 évben,a poklok poklát éltem át afejemben,és senki nem étette mi bajom.Látni nem lehetett,teljesen egészséges vagyok,csak a "fejem volt buta".Azóta tudom hogy édesapám halála tett be,akkor nem fogtam fel,és azóta is ha meghalt valaki,bármelyik rokon,mindig elöjön.De már egyre gyengébben,egyre jobban tudom kontrollálni,és 10 év alatt felfogtam,hogy az agy miket tud produkálni,nem egyszerü,néha hihetetlen,mennyire ugy érzi az ember hogy rosszul van,és nincs is!Soha nem kértem orvos segítségét,magam "kúráltam" ki belöle,rájöttem miket kell tennem ha meg akar támadni a rosszullét.Az orvos csak nyugtatókat akart rámtukmálni,na azt nem mert az méreg,és akkor mégjobban képzelödnék!(Nagyon nyugtatóellenes vagyok!)Szerintem létezik egy önkontroll,és ha valaki képes rá tud uralkodni a saját "képzelödésein",ilyen esetben pánikrohamján.Remélem neked is sikerül.Minden jót kívánok.
2011. máj. 1. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

00.54es vagyok


étkezésre figyelj oda ezzel mindent megoldhatsz.



amikor én aztmondtam h rosszabb is lehet arra gondoltam h én egy héten keresztül csak boron éltem. utána arra ébredtem h hányok. 8 órán keresztül hánytam. végére megittam 1 phár vizet és tiszta vizet hánytam. nem mehettem orvoshoz mert nemvolt tb-ém. 7 litert hánytam és vizeltem ki magamból 24 óra alatt.


lényegében azért kezdtem el inni mert nembírtam az otthoni körülményeket. nembírtam h anyu mindennnap megver és azt h mindennap sírnom kell éjszakánkénként a száraz kenyérért is, szembemegntem vele azért h a hugom kevesebbet kapjon. inkább engem verjen mint őt.


végülis komoly beilleszkedési problémáim is voltak és ezért is szoktam rá a piára. elegem lett abból h hetente megkérdezi vki h miért vagyok ennyire szomorú.


mindegy nemakartam eltérni a tárgytól. nemvárom senki megbocsátását sem azért amiért korábban sokat ittam. teljesen én vagyok a hibás amiért ezt megtettem erre akartam kitérni.

21/f

2011. máj. 1. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

02:40 jól írta, ez pánikroham volt.


Én is régóta küzdöttem pánikrohammal, az enyém 3 dologtól jött elő: bezártság/ha lefogtak, emésztési gond, villámlás.

A végén orvoshoz mentem vele, mert hozzám bizony az elsők egyikénél még a mentő is kijött. Kaptam rá gyógyszert, ami sokat segített, és most, hogy az életem rendbe jött és végre normálisan halad... most a gyógyszereket is elhagytam. Kicsit aggódom, hogy újra előjön, ha családi banzáj van, de igyekszem nem erre gondolni.

Amúgy mindig normálisan éltem, dolgozom, tanultam, van egy férjem, boldog házasságban élek.

Szóval van remény :)

2011. máj. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!