Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszokni az önvagdo...

Hogy lehet leszokni az önvagdosásról?

Figyelt kérdés

kb egy éve csinálom, és féléve lett rosszabb.

kérem senki ne szóljon meg emiatt :(



2013. jan. 28. 20:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
fordulj szakemberhez.
2013. jan. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szólj a hozzád legközelebbi embereknek hogy krízis helyzetben vagy, ha még nem tetted.


Aztán én még keresnék egy klubot ahol hasonló emberek találkoznak, vagy legalább a neten fórumot ilyesmit. Szerintem sokkal könnyebb úgy túllenni az ilyeneken, ha kapcsolatban vagy olyanokkal, akik szintúgy benne vannak, vagy már kijöttek a gondból.


pl találtam egy ilyet, nemtudom ez milyen, de valami ilyesmire gondolok.

[link]

2013. jan. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Mindenképp kérj segítséget pszichológustól!!!
2013. jan. 29. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Én is csináltam, de szakemberhez fordulni/bárkinek szólni nehezebb, mint azt gondolnák. Azóta rájöttem, hogy senki, ismétlem senki sem ér annyi, hogy a baromságai miatt vagdosd magad.


Butterfly project: Egy hülye játéknak tűnhet, és persze nem mindenkinek válik be, de szerintem egy próbát megér.

Minden alkalommal amikor vagdosni akarsz fogj egy tollat/filctollat és rajzolj egy kis pillangót oda, ahol meg akartad vágni magad.(Másokat is megkérhetsz, hogy rajzoljon neked egyet.)

Nevezd el a lepkét valakiről akit szeretsz, vagy akiről tudod hogy törődik veled. Ne mosd le a pillangót, mert azzal megölöd.

Ha vagdosni kezdessz mielőtt a rajz lekopik, azt jelenti "megölted" a lepkét. Ha már több pillangód is van, a vágás megöli az összeset. Szóval, ez a "butterfly project"...


Meg még a zene segített sokat, mikor fel mertem vállalni, hogy nem azokat a bandákat szeretem, mint a többség.


Sok sikert, ne add fel, mindig van kiút!

2013. febr. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
No és azóta mizu?
2013. febr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azóta sikerült az életemet még szarabbá tenni, szal nem hiszem hogy egyhamar abba tudom hagyni... sőt asszem le is mondtam arról hogy egyszer abba hagyom :(
2013. febr. 10. 18:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Mmmmm... :(


S hogyhogy mégszarabblett?

2013. febr. 10. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
már jobb volt, szinte boldog voltam, és ezt elcsesztem visszazuhantam oda ahol fél éve voltam. ugyan az a depressziós állapot :'(
2013. febr. 11. 18:25
 9/11 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült jobban lenned, s hogy sikerült elcseszned?
2013. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
beleszerettem az egyik barátomba, aki megcsókolt majd közölte hogy ez volt élete legnagyobb hibája, és ott hagyott... ráadásul van baránője
2013. márc. 12. 07:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!