Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan győzhetném le a félelme...

Hogyan győzhetném le a félelmeimet? Hogyan legyek bátrabb? (többi lent).

Figyelt kérdés
Szóval ez a kérdésem lenne. Csakhogy ez nem ilyen egyszerű, mint amilyennek tűnik. Én idősebb vagyok, 21 éves lány. Tehát nem vagyok kamasz, serdülő. Mégis ez a problémám és sajnos nem tudok ellene tenni. És pedig az, h nincsenek, vagyis alig vannak barátaim, azért mert nagyon félénk vagyok. Nagyon zavar, mert ugye az ember társas lény. Úgy is mondhatnánk, hogy nem vagyok vmi barátságos típus. Nem azért, mert bunkó akarok lenni, hanem mert félek ismerkedni. Nem is vagyok valami beszédes. És akkor itt jön vmi, amit ne értek meg. Mert azt szokták mondani, h az a legjobb ha az ember elfogadja magát olyannak amilyen, és nem próbál szerepet játszani. Csak hogy ha én otthon vagyok akkor elég nagy szájú vagyok, és vicces is. Szóval azt sem lehetni mondani, h a csöndesség lenne az alaptermészetem, mert akkor tök mindegy hogy hol de kussba lennék, és szégyenlősködnék. Szeretnék erre válaszokat kapni, h miért van ez? Vagy tapasztalatokat is szívesen várok. Vagy vmi ötletet, amivel le lehet győzni a félénkséget. Már arra is sokszor gondoltam, h elmegyek egy pszichologushoz, de mostanában nem lesz rá lehetőségem, azért is írtam ide. Hogy addig is kapjak vmi tanácsot. Előre is köszönöm.

2013. febr. 3. 00:17
 1/1 anonim válasza:
100%

19 éves fiú vagyok, de teljesen meg tudom érteni a helyzeted. Én ugyanígy érzek, persze nem mondanám, hogy elzárkóznék az emberek elől, hiszen suliban, munkahelyen elég jól elvagyok mindenkivel. Ellenben nem keres senki, nincs senki, akinek eszébe jutnék, kivéve, ha segítség kell, az pedig nem igazán önzetlen érdeklődés.


Tulajdonképpen az egész életemet végigkísérte eddig a nehezen barátkozó természetem, így valamelyest megszoktam, hogy így van, de persze örülnék neki, ha lenne sok barátom, vagy egy baráti társaságom, ahol számítok.

2013. febr. 3. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!