Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan győzhetném le a folyton...

Hogyan győzhetném le a folytonos idegeskedést?

Figyelt kérdés
egész nap szorongok,ideges vagyok,és szinte egy nyugodt percem sincs.Egyetemista vagyok, és mindig rám jön a pánik, ha tanulni kell,ideges vagyok,néha még sirok is,pedig tudom, hogy azzal semmit nem fogok elérni.Tanulás közben alig tudok az anyagra koncentrálni,és ezért nagyon lassan is haladok.Mindig arra gondolok, hogy mi van ha nem sikerül, tudom ez nagyon őrülten hangzik, de mit tegyek?...Lehet szakemberre lenne szükségem,de erre nincs pénzem,a problémámról pedig nem tudok beszélni senkinek. Hogy tudnék ezen az érzésen uralkodni? Segitsen valaki.

2012. nov. 6. 11:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Barátod/barátnőd van, akivel tudnál egy jót beszélgetni? Mindenképp kellene valaki, akinek elmondhatod az épp aktuális aggodalmad. Hidd el, ha beszélsz róla, könnyebb lesz.

2012. nov. 6. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ildi?:o
2012. nov. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

nem,sajnos nincs kivel beszélnem erről,senki nem hallgat meg és nem is értenek meg,odáig fajult a dolog, hogy már aludni sem tudok nyugtató nélkül, a szivem reggelente majd kiszakad a helyéből...mit tegyek hogy tudjak rajta uralkodni?

nem,nem ildi vagyok...

2012. nov. 7. 09:37
 4/7 anonim válasza:

Szia. Most vettem észre a kérdést.


Tiszta szívből javaslom a meditációt. Egy csendes nyugodt, elmenélküli állapot, amely során arra törekszünk, hogy békét, csendet hozzunk értelmünkbe, gondolataink helyett. Ebben az állaptoban minden ami rossz, a szorongás, a gyütrelmek, érzelmek, szépen lassan elenyésznek. Fő a rendszeresség. Reggel, este, amikor jól esik :-)

A másik lehetőség a lélekteli imádkozás, amely fejezzen ki őszinte békét, szeretetet, hálát. Ez egy kicsit talán könnyebb


Nagyon sokat segít a lélektani, spirituális zene hallgatása is.


http://www.youtube.com/watch?v=zfVjqNcw4B4


Ez itt Sri Chinmoy Köln-i koncertje. Ő korunk egyik legnagyobb spirituális mestere. Hallgathatod zenéit minden nap terápiaszerűen. Napi fél óra, egy óra, vagy akár töb is, de lényeg hogy ne háttérzeneként menjen, hanem ez kösse le figyelmed teljes egészét. Segít elűzni a szorongást.


Ajánlom a könyveit, pl, a Meditációt és a Boldogságot olvasni.


Ui: A sírással semmi gond nincs. Ha rádtör egyszerűen sírj csak ahogy tudsz, ameddig jól esik, és ne foglalkozz mással csak a sírással. Ilyenkor valóságos kősziklák potyognak le az ember szívéről :-)

2012. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Előző volnék méág mindig. Szintén ajánlom olvasni Eckhart Tolle: A Most hatalma című könyvét. Ha beírod keresőbe ki fogja adni scribden, vagy pdfben, de megvenni a legjobb.


Elképesztően nagy hatású pszichológiai, spirituális mű.

2012. nov. 18. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszod,sokat segit...a könyveket el fogom olvasni,amint lesz időm!
2012. nov. 19. 22:14
 7/7 anonim válasza:

Egy mozgásmeditációt ajánlanék szeretettel, a neve JIAIDO.

Írod, hogy szorongsz, nem tudsz koncentrálni. A Jiaido fő eleme a mély hasi légzés, a honlapon www.jiaido.org olvashatsz róla részletesen.

2013. febr. 28. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!