Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mik az anorexia tunetei?

Mik az anorexia tunetei?

Figyelt kérdés
Ugy ertem,h mibol lehet rajonni,h anorexias vagy!?
2009. szept. 7. 13:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mármint saját magad? Szerintem ilyenkor az ember tudja, hogy nem normális amit csinál, de titkolja a betegségét mások előtt. Úgy tesz mintha nem is fogyózna. Szóval szerintem az ember tudja magáról, hogy beteg.
2009. szept. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nagyfokú önbizalomhiány, megfelelési kényszer - tévesen azt hiszik, hogy csak a nagyon vékony nők szépek - sokat nézegetik magukat tükörben, undorodva, hogy milyen kövérek és végig annak is látják magukat. Majd eszeveszett fogyókúra-sorozat következik, kalória számolgatás, naponta testsúlyméregetés, hajhajtózás, majd lassacskán mindenféle tápanyagot, táplálékot igyekeznek megvonni maguktól, ami nagyfokú szorongással jár, mert kényszeresen titkolni próbálják a környezetük elől (ami sokáig sikerül is), szégyenükben. Mindeközben nincs betegségtudatuk, véleményük szerint ők bármikor abba tudják hagyni az egyre durvább fogyókúrákat, de ezt mások úgyse értenék meg... Nagyjából valami ilyesmi, egyébként ez egy nagyon bonyolult pszichés folyamat.

Ja, és vannak, akik divatból csinálják.

2009. szept. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Előző vok: hajhajtózás helyett hashajtózás akart lenni.
2009. szept. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!