Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van itt valaki aki épp a...

1lány.... kérdése:

Van itt valaki aki épp a napokban határozta el, hogy leszokik a cigiről? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
Én hét évig cigiztem, napi egy dobozzal elszívtam simán, ha stressz volt még többet is, ez a harmadik napom, hogy egyáltalán nem cigiztem, és nagyon büszke vagyok magamra. Az elhatározásom fő oka, hogy két hónapja elkezdtem naponta tornázni itthon aerobik, szobabicikli, egy kis kocogás stb.. és azt vettem észre, hogy nagyon rosszul bírom a fizikai megterhelést, és nagyon hamar lesz légszomjam is. A cigi elhagyása után szerintetek mennyi idő után fog ez javulni? Egyelőre sajnos 10 percnél többet nem bírok kocogni sem, pedig nem vagyok túlsúlyos, 66kg vagyok és 23 éves, és mégis majd kiköpöm a tüdőmet már kb 5 perc futás után is... :/ Az elvonási tünetek nem olyan szörnyűek egyébként, igaz, sokszor eszek, meg nassolok, de azt lényegében le is mozgom, tehát nem lesz itt semmi gáz, csak jó lenne, ha már jobban bírnám a fizikai megterhelést. Sztetek mennyi idő után javul majd?

2013. febr. 15. 22:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez elég jó kérdés. Ahhoz hogy ez az egész javuljon sok időre lesz szükség, egyébként az elvonási tüneteid most még valóban nem rosszak 3 nap még semmi ehhez képest, majd akkor fogsz igazán szenvedni ha már 2-3 hete nem gyújtottál rá. Aztán majd utána jönnek a rosszabb dolgok, akkor már ingerültebb leszel még többet fogsz nassolni, tehát arra is találj ki valamit hogy mivel helyettesítsd a dolgot. Meg ugye agyilag és el kell döntened hogy valóban leszoksz-e vagy nem, mert ezen múlik az egész.

Egy kis idő után majd megfogsz törni és majd tuti ráfogsz gyújtani mert ez már örökös sajnos. Én 4 évig dohányoztam elég erősen. 22 éves koromban jött el az az idő amikor úgy döntöttem hogy leteszem a cigit. Persze az első 1 hét jó volt, de utána már szenvedtem nagyon. De kibírtam nem törtem meg. Most itt vagyok lassan 30 éves leszek és még karácsony után amikor egyedül voltam itthon mert a páromnak dolgoznia kellett rám jött az az érzés így 8 év után hogy rohadtul rá kellene gyújtani. Egyébként majdnem 1 évig tartott mire teljesen leküzdöttem a vágyat a dohányzással kapcsolatban, és most a karácsony után jött rám az hogy rohadtul rá kellene gyújtani közel 7 évig bírtam ki.

És sajnos valóban megtettem rágyújtottam egy gyengébb cigire, és baromi jól esett. Persze csak egy szál volt az egész és azóta nem gyújtottam rá, sőt nem is akarok és eltűröm hogy a barátnőm is itt cigizik mellettem. De az az egy szál elment, így már újra elejétől kezdtem a számolást hogy meddig bírom cigi nélkül, és pont a múlthéten is rám jött az az érzés a munkahelyemen hogy jól esne egy szál cigi, de végül nem gyújtottam rá.

Ez az érzés életed végéig benned lesz, de viszont ha nem rongálod vele tovább a tüdődet akkor idő múlva jobban fogod majd bírni.

2013. febr. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
kedves válaszolo a székrekedés ellen nincs esetleg vmi tipped? nagyon kellemetlen, hogy két napja nem voltam wc-n, olvastam, h ez is lehet a leszokás miatt, eddig mindig úgy volt, hogy reggel elszívtam az első cigimet és utána mentem wc-re, de miota nem szívom, nem tudok menni :/ sok gyümölcsöt eszek, meg ittam tejet is ma reggel, de semmi :(
2013. febr. 16. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!