Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mégis ez a dolog okozza a...

Mégis ez a dolog okozza a hormonzavaromat?

Figyelt kérdés

26 éves nő vagyok. dióhéjban 3 éve rohangálok orvoshoz, váltottam is, magas prolaktin, magas kortizolszint volt kimutatható. alacsony női hormonok. menstruációs zavar. IR, meddőség, fogyási nehézségek....


az orvosom agyalapi mirigy daganatra (prolactinoméra illetve , cushing kórra gyanakodott. az MR vizsgálat viszont nem volt egyértelmű, csak nem zárta ki a lehetőségét a daganatnak.


van egy 2,5mm es nagyságú elváltozás az agyalapi mirigyem jobb lebenyében, ezzel nem zárható ki az adenoma (daganat).


a kérdésem az lenne hogy aki ilyen bizonytalan eredménnyel találkozott e, még ha ez a dolog nem is daganat, akkor is okozhatja ez a hormonzavaromat?


(azért a kérdés mert csak jövő héten tudok leghamarabb időpontot kérni a dokitól és nagyon idegesít...)


2013. febr. 22. 15:47
 1/2 Wenckebach ***** válasza:

Valószínű (de egyáltalán nem biztos), hogy köze van az elváltozásnak (ami nagy eséllyel mégis adenoma lesz) a hormonzavarokhoz, de ezt csak a kezelőorvosod tudja majd megállapítani több vizsgálat eredménye alapján. Ezek miatt elképzelhető, hogy majd be kell feküdnöd egy kórházba is pár napra.

Ne ijedj meg, ezek az agyalapi adenomák a legjóindulatúbb daganatok közé tartoznak, ehhez abszolút nem úgy kell hozzáállni, mint általában a daganatos megbetegedésekhez.


Üdv: egy orvostanhallgató

2013. febr. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
aranyos vagy:) köszi a választ. azt a részét tudom a dolognak hogy jóindulatú még ha adenoma is... igazából én arra lennék kíváncsi, hogy ha nem adenoma az az elváltozás akkor mi lehet még, és hogy nem adenoma formában okozhat e ilyen fajta hormonzavart.
2013. febr. 22. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!