Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ganglion eltüntetése könyvvel...

Ganglion eltüntetése könyvvel - biztonságos?

Figyelt kérdés

Nőtt egy ganglion a csuklómra, és fáj, ha a kezemet hátrafeszítem. Azt hallottam, hogy a műtét nem jó, mert visszajön, viszont olvastam egy módszert, hogy ha egy könyvvel rávágunk, akkor eltűnik. (Apa mesélte, hogy gyerekkorában egyik osztálytársának is volt ganglionja. A tanárnő rávágott egy vonalzóval, egy hétre rá eltűnt)

Ez a módszer biztonságos? Milyen kockázatai lehetnek? Esetleg van más módszer?

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



2013. febr. 27. 18:57
 1/6 A kérdező kommentje:
Persze a kéztörésen kívül :)
2013. febr. 27. 19:05
 2/6 anonim válasza:

neked is ganglionod van?

nekem a csuklómon 2 is (izgulok még csak 12 vok)

én is ki akarom próbálni amúgy ezt a könyvvel.ugyanezt kérdezem

2013. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Snapette ***** válasza:
A cisztában levő folyadék nem ártalmas, de felfakasztani ráütéssel fájdalmas, készülj fel rá. Ugyanannyi esélye van annak, hogy visszanőjön, mintha kiműtenék. Régebb egyébkén tényleg így kezelték őket, azért is hívja a köznyelv Biblia-cisztának (angolul), mert bibliája mindenkinek volt otthon, és elég nehéz könyvek általában.
2013. febr. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval a fájdalmon kívül nem lesz bajom tőle? Ezt jó hallani, köszönöm!


14 éves vagyok, lány, a bal csuklómon van egy kisebb szőlőszem méretű ganglion, először azt hittem hogy csontkinövés, és csak ma tudtam meg, hogy ez ganglion.

2013. febr. 27. 19:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, a ganglion egy ártalmatlan cysta. Érdemes megpróbálni"elmasszírozni",de bárhogy visszajöhet.Azért érdemes elgondolkodni akár a műtéten is, mert szép lassan nő,elnyomhatja az idegszálakat és ez fájdalomhoz,kellemetlen érzéshez vezet.
2013. márc. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Mon35 válasza:

Sajnos nekem is van ganglionom,amit már egyszer megoperáltattam.

Akkor kb borsónyi volt most viszont nagyobb mint egy mogyoró,kb 2 mogyorónyi.

Egyik reggel arra ébredtem hogy eltünt.

De most ujra kijött :(

Fájdalmas is.

Müttetni már nem nagyon szeretném,mivel kicsi gyermekem van és akkor nem tudnám felemelni és foglalkozni se ugy vele a mütét után pár hétig.

A leszíváson gondolkodom de nem tudom mennyire hatásos lenne az én esetemben.

Nekem azért jött ki mert 3évig egy kínai büfében dolgoztam és ott a wok emelgetéstől + a sok munkától megerőltettem.

Most is sokat van erőltetve hiszen babakocsit emelgetek és cipelem fel és le az emeletről.

2013. júl. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!