Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Mozgás közben gyakorta reccsen egy nagyot a térdem és akkor nagyon sajog, akár órákig. A bokám sincs másképp. Ha kicsit eröltetem a flexet vagy a spiccet akkor hátul összerándulnak a szalagok és képes annyira fájni, hogy ráállni sem tudok. A derekam és gerincem is szokott nagyon fájni. Gyakran rosszul mozdulok és több példa is volt már rá, hogy úgy is maradtam, tehát nem bírtam felegyenesedni, mert annyira megfájdult a derekam és ez tartott egy hétig.

Nekem ez elég nagy problémát jelent, ugyanis 7 éve táncolok és így elég kellemetlen tud lenni néha.

Szóltam már többször anyának, hogy menjünk el hozzá értö emberhez és csináljunk valamit mielött késö lenne, de azt mondja, hogy nincs nekem semmi bajom és nem vesz komolyan.

Évek óta egyre rosszabb a helyzet. Amikor elkezdtem táncolni, közel megtudtam csinálni a spárgát és a nyakamba tudtam akasztani a lábaim, most nem érem el a térdem fejjel, pedig gyakran nyújtok, akármennyire is fáj. Tudom elég nagy butaságot csináltam, de már kezdek összeroppani idegileg... Rettegek attól, hogy abba kell esetleg hagynom a táncot, mert ez tart életben. Tényleg semmi értelmet nem látok ezen kívül az életemben és sokat sírok, ha arra gondolok, hogy egyszer képtelen leszek táncolni, akár egy baleset vagy az egészségem miatt.

Segítsetek rajtam, kérlek! :((


L/16


2013. márc. 3. 22:03
 1/2 anonim ***** válasza:

nem idegileg, hanem ízületileg fogsz összeroppanni

mostmár csapj az asztalra anyádnál, mert ez nem móka

vagy menj el magadtól a háziorvoshoz, nem kell ehhez anyuka... kérj beutalót valami fizioterápiás kezelésre

esetleg járj el úszni, az fejleszti az izmokat, tehermentesíti az ízületeket

és ha fáj, ne feszegesd! a fájdalom egy jelzés a testtől, hogy ezt nem kéne!


szóval úszás, menj el dokihoz, hogy küldjön el valahova.. a hátadra meg esetleg masszőr, gondolom tiszta csomós az egész..

ha a derekad meg egy hétig fáj, lehet, valami lumbágó szerű idegirritáció.. arra is jó lehet az úszás, mert fejleszti a hátizmokat is, jobban megtartja a vázrendszert:) (és erre is jó a masszázs:D)


F19 (masszőr gyakornok:D)

2013. márc. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
A maszírozás remek dolog és apum foglalkozik is vele, de ha látom néha akkor is hiába kérem meg, sose maszíroz meg... :( Pedig ö is mondta, hogy tiszta görcs vagyok, de nem tesz semmit azért, hogy ez másképp legyen.
2013. márc. 3. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!