Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barna szemű szülőknek lehet...

Barna szemű szülőknek lehet kék szemű gyermeke?

Figyelt kérdés
2013. márc. 5. 07:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Én és az egyik tesóm is kék szeműek lettünk, háromból kettőnknek van kék szeme :)

Azt hallottam hogy a nagyszülőktől függ, nekünk mindkét oldalról a nagypapák kék szeműek.

2013. márc. 5. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy kék szemű fiunk (nagyon világos kék).

Nekem barna a szeme, a férjemnek is barna, de van egy kis zöld benne.

A nagyinak van kék szeme.

2013. márc. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kék gének benne vannak a szülökben akkor igen. Mindkettöben benne kell lenni. De attól függetlenül lehet nekik barna a szemük, csak a géneikben van benne a kék.
2013. márc. 5. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen; de fordítva nem. A barna szem színét adó gén domináns, a kéké recesszív. A domináns gén alléjei között lehet recesszív, amelyet elnyom a domináns (ilyenkor lesz a szemszín barna), de ha két recesszív találkozik, akkor a domináns háttérbe szorul.


Két kékszeműnek nem lehet soha barna szemű gyermeke (vér szerinti).

2013. márc. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Apum is kék szemű, szüleié pedig barnák.
2013. márc. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Platypus ***** válasza:
100%
Igen, és nem kell hozzá kék szemű nagyszülő. A kék szemet rejtve hordozhatják a barna szemű szülők. Szükséges, hogy mindkét szülő hordozza, és ez biztos, ha mindkét oldali nagyszülőknél van egy kék szemű. De akár négy barna szemű nagyszülő(mivel ők is hordozhatják rejtve) és barna szemű szülők mellett is születhet kék szemű gyerek.
2013. márc. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, a szüleim mindketten barna szeműek, és hajúak. Én szőke kék szemű lettem. :) Van 2 testvérem ők is barna szeműek és hajúak.

Édesapám apukája szőke kék szemű, valószínűleg tőle örököltem. :)

2013. márc. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Igen egyes jól írta,nagyszülőktől,dédszülőktől örökölt gének.Nálunk anya és apa barna hajú,barna szemű,(anya kreol bőrű). Bátyám és én világos bőrrel és vörös hajjal születtünk,az én szemem kék bátyámé világosbarna....-"Pici korunkban a strandon,volt aki megkérdezte esetleg anyáék örökbe fogadtak-e bennünket?":)
2013. márc. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Én vagyok rá a példa. Apám-anyám,tesóm, anyai nagyszüleim, apai nagyanyám barnaszeműek, egyedül apai nagyapám kék szemű. Tőle örökölhettem.
2013. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Robi.88. ***** válasza:
53%
Igen lehet! Gimnázium 3-ik osztályában tanitanak némi genetikat:) Ott tanitjak h vannak recessziv és dominans gének. A kék szemszin a barnaval szemben pl recesszív de kis esely van mondjuk 1:16(ez csak példa) h ne barna hanem kék legyen:)
2013. márc. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!