Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Lehet ugyanazt a nevet adni...

Lehet ugyanazt a nevet adni egy gyermeknek, ha már volt olyan nevű gyermeke a szülőknek, de meghalt?

Figyelt kérdés
Családfát kutatok, elakadtam. Azt gondoltam, megtaláltam a dédszüleim házasságkötési iratát, de valami nem stimmel. A talált párnak elhunyt egy Ferenc nevű fiuk csecsemőként (a halotti anyakönyveket is átnéztem). Ám a nagypapámnak van egy Ferenc nevű öccse. És azon gondolkodom, lehetséges-e, hogy ha korábban volt egy Ferenc nevű gyermekük, aki 2 naposan elhunyt, akkor egy utána született fiuknak adhatták-e ugyanazt a keresztnevet?
2012. ápr. 4. 16:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen,adhatták.
2012. ápr. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
96%

Igen, lehetett adni és (mivel én is egy ideje foglalkozom a témával) igen gyakran adták ugyanazt a keresztnevet több gyereknek is, ez igen elterjedt szokás volt.

Találtam egy helyen olyat is, hogy egymás után NÉGY gyereknek volt ugyanaz a neve - gondolom, a családi hagyományok miatt fontos volt, hogy az a név is megmaradjon.

2012. ápr. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
náunk is volt ilyen a családban.
2012. ápr. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
30%
Lehet adni, de nem illik. A felmenőid biztosan nem voltak "babonásak" ebben a tekintetben.
2012. ápr. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem illik? Miért nem illik?
2012. ápr. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
4 gyereknek is? Én úgy tudom, Magyarországon nem viselhetik testvérek ugyanazt a keresztnevet, mert van erre valami szabály. Mondjuk lehet, hogy régen ilyen nem volt, csak most úgy tudom, van.
2012. ápr. 4. 18:01
 7/26 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat!
2012. ápr. 4. 18:01
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
A négy gyereket úgy értettem, hogy az elsö három meghalt, és utána a negyediket is úgy nevezték el.
2012. ápr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja, értem már.
2012. ápr. 4. 18:55
 10/26 anonim ***** válasza:
81%
Több ugyanolyan nevű gyereke nem lehet egyszerre egy párnak, de ha már meghalt az egyik, akkor a következő olyan nevet kap, amit akkor ő visel egyedül.
2012. ápr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!