Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi lehet a bajom? Nagyon...

Mi lehet a bajom? Nagyon durva, nem tudok lábra állni se! De mi tud ilyet okozni?

Figyelt kérdés

Pontosan:


1, általában hidegfrontkor migrénes, csillapíthatatlan fejfájásom van + az izületeim fájnak + néha azt hiszem, hogy infarktust kapok, mert egy nagy szívszorítás kíséretében elönt a víz, aztán felkelni se tudok sokáig.


2, A tegnapi nap volt eddig talán a legdurvább: egész nap nem tudtam kikelni az ágyból, enni, inni se tudtam, a legnagyobb siker az volt, hogy el tudtam menni 1x a wc-ig, de aztán ha csak felültem, már visszacsúsztam.

Próbáltam felállni de a térdem kiment alólam, teljesen KO voltam.


3, Enni is próbáltam nagy nehezen az ágyban, de el se bírtam az edényt, mindent maganmra öntöttem, aztán egy minimálisat sikerült belém tuszkolni. + a szokásos borzalmas migrén és izületi fájdalmak kb mindenhol, ahol izület van (térd, boka, ujjak különösen)


4, ma már jobban vagyok, csak iszonyú gyenge, már felkeltem, de próbáltam a lépcsőn felmenni csak 1 szintet és kiment alólam a térdem megint, összeestem.


5, agyilag ilyenkor tiszta vagyok, csak fizikailag vagyok totál KO


6, orvosnál sokszor jártam ezzel, de ez egy vicc, mert amikor el tudok menni, akkor persze megkapom, hogy "hát egy teljesen egészséges fiatalembert látok csak itt, nincs itt semmi", aztán amikor meg gáz van, hiába kérek időpontot, ha 3 hétre rá kapok, és akkor már nagy valószínűséggel úgysincs semmi. Vagy ha van, akkor úgyis le kell mondanom, mert nem tudok elmenni. Házidokihoz meg úgyse tudok lemenni amikor ki se tudok kelni az ágyból, és olyan gyenge vagyok, hogy még az ételt is magamra öntöm.


7, aztán hab a tortán h egyébként sportolok, tök jó eredményekkel, csak ha van 1-1 ilyen nap, akkor viszont végem, jobb ha meg se próbálok semmit, mert legjobb esetben is csak úgy tántorgok, mint egy részeg aki be van lőve, rosszabb esetben kimenni, felállni se tudok (ez a gyakoribb).


Egyre sűrűbben jelentkeznek ezek a dolgok, és kezd nagyon elegem lenni.


Ha olvassa ezt ehhez értő orvos, neki mi a véleménye, mi lehet ez? (vérképem tökéletes amúgy).


+ esetleg más valaki is szenved hasonlóktól?


Lehet ez egy sokizületi gyulladás, amit a front hoz elő? + a nagyon durva migrént hányingerrel is?

Légyszi mondjatok valamit, mert lassan megkattanok :(


köszi előre is!


2013. márc. 8. 09:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Lehet, a frontok előhozzák a migrént és az ízületi betegségeket is,de ez(főleg az ízületi gyulladás)nem természetes egy fiatal,egészséges embernél.Ha éppen nincs panaszod akkor is menj el orvoshoz,kérj reumatológiai beutalót.Lehetnek nagyon komoly okai a panaszodnak.
2013. márc. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

sajnos már túl vagyok a reumatológuson, de írtam, mit mondott ...


"hát most mit csináljak magával? én csak egy fiatal, egészséges embert látok, nincs itt semmi", aztán azért diagnózisnak beírta az ízületi gyulladást, és ennyivel le voltam rendezve (4-szer voltam nála, egy agybeteg hisztis pi..a)


már bocsánat .... amikorra időpontom van, ahhoz nagy szerencse kell h pont akkor, azaz mindig kb 3 hét múlva is olyan állapotban legyek azon a napon, na persze akkor meg el se tudnék menni,. azaz mindegy :(


de van esetleg konkrét tipped is h milyen reumatológiai betegség tud ilyet csinálni? pl ez a sokizületi gyulladás ez ilyesmi panaszokkal jár? na meg mit lehet ellene szedni? annyira fájtak a lábaim, mintha le akarnának szakadni, és egy Xilox+ Algop + Flector koktél se enyhítette (többszöri).


ja és köszi !

2013. márc. 8. 12:31
 3/19 anonim ***** válasza:

Felmerülhet reumás láz, ami leggyakrabban mandula-,foggyulladás után alakulhat ki.Ez magyarázatot adhat a szív és idegrendszeri tünetekre is.Góckutatásod volt?

De akár autoimmun betegség is lehet.

2013. márc. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

huh na ezt még nem mondta senki, és ezzel melyik szakrendelésre kellene mennem?

és ilyenkor ténylegesen is lázas az ember vagy csak ez a neve?

góckutatás pedig miből áll? nem volt még ilyenem de tudtommal nincs gyulladás a szervezetemben (jó hát aztán ki tudja persze ...)

2013. márc. 8. 14:39
 5/19 anonim ***** válasza:
Azért ez a neve,mert egy lázas,bakteriális fertőzés után szokott kialakulni leggyakrabban. A gócvizsgálat lényege az,h megnézik az olyan szerveket,ahol a leggyakrabban "megülnek" a baktériumok.Ilyenek foggyökerek,mandulák,férfiaknál a prosztata,nőknél a petefészkek..Ezért el kell menni gégészetre,urológiára,nőgyógyászatra és olyan fogászatra,ahol lehetőség van fogröntgenre is.Ezek nem beutaló köteles helyek,úgyhogy mehetsz magadtól is.
2013. márc. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És tényleg nem feltétlenül tudhatod,h nincs a szervezetedben gyulladás. A krónikus gyulladások nem gyakran okoznak lázat,egyéb tüneteket.Viszont található egy olyan "kórokozó köteg",ami a vérárammal eljut mindenhova.
2013. márc. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

ja értem, köszi. hát ha csak ennyi kell a rheumás lázhoz, akkor simán van esélye, ugyanis hónapok óta durva felsőlégúti fertőzésem van, és az istennek se múlik, most legdurvábban az egész orrom van begyulladva, besebesedve. akkor ez simán lehet egy gócpont pl?


Na de és hogy lesz ebből rheumás? szal értem h eljut a vérárammal, na csak pont az ízületeket támadja meg ilyen durván? ma kicsit jobb lett délelőtt, de most megint nem tudok felállni, ez nem igaz már.


szóval ennyi erővel akkor meg is jöttek a fül-orr-gégéről, na de és mit lehet tenni? legutóbb már azt mondták nekem, h felesleges oda mennem mindig, én érzékeny vagyok ezekre és kész, de ennyi erővel heti 2x mehetnék hozzájuk, aztán hol egy orrüreg, hol egy külső hallójárat, hol egy középfül, hol egy homloküreg, valami gyulladás szinte egész télen van. de érdekes h csak ott, valamiért a felső rendszerem nagyon nem bírja a telet, és ebben a párás időben folyamatosak a fertőzéseim mindenhol.


és akkor mi a megoldás, hogy lábra tudjak állni?


antibiotikium? csak hát most szedjem egész télen? :(

Ha kell, akkor iratok fel a sportdokinkkal, általában Augmentint szoktam szedni vagy Clacidot ezekre, na de ettől ez az ízületi durva panasz is el fog múlni? csak ugye már a rendszeres, folyamatos fertőzések miatt azt mondta h szerinte ne szedjek semmit, majd elmúlik.


na de ha ennyire durván megtámadja az ízületeimet, akkor ilyenkor mégis kéne? most konkrétan tiszta vérző seb az orom belülről, és már vagy 2 hónapja ... akkor tehát emiatt lehet az egész?

2013. márc. 8. 16:34
 8/19 A kérdező kommentje:
na meg ez tud migrént és olyan durva szívpanaszt is meg ennyire extrém legyengülést okozni a konkrét fájdalmakon kívül?
2013. márc. 8. 16:36
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem pl. a tüdőben vannak gócok, csak a tüdőszűrésen derült ki (lázam nem is volt és azóta sincs).

Sokszor olyan érzésem van, mintha végelgyengülésem lenne, pár száz métert megtenni, lépcsőzni igazi túlélőtúra. Van hogy nincsenek tünetek, máskor a lábam is majdnem összecsuklik alattam, minden csontom fáj, alig kapok levegőt és patakokban csorog rólam a víz.

Tegnap én is úgy éreztem, hogy a végemet járom.

Hozzáteszem, hogy én már nem vagyok fiatal és elég sok kimutatott betegségem van.

2013. márc. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Tud okozni szívpanaszt ismert az ízületeken kívül a szívet is támadja.A szívbelhártya gyulladás általában ilyen betegségek után alakul ki. Persze nem biztos,h ez a bajod,de mindenképpen ki kéne vizsgálni,mert sajnos szóba jöhet!
2013. márc. 9. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!