Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni, ha valaki...

Mit lehet tenni, ha valaki sorozatos stressz miatt csak fogy és fogy, és bármennyit eszik, nem hízik?

Figyelt kérdés
Van ötletetek? A stresszt nem lehet kiiktatni, szóval valami más kéne. Milyen kifejezetten tápláló (hízlaló) pótszerek vannak, akár patikákban, akár máshol?

2013. márc. 19. 11:27
 1/3 anonim válasza:
78%
Szerintem próbálkozz meg először egy nyugtató teával (herbária), nekem bejött, aztán meg nézesd meg a pajzsmirigyedet, nem-e túlműködik, attól lehet ám csak igazán fogyni...:(
2013. márc. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
pajzsmirigy rendben, feszültség-oldó oké, de ezzel együtt is megy a fogyás :( sajnos ezeken már túl vagyok, pont az a baj h kb mindenki csak széttárja a kezét, de hát rossz vége lesz ennek. itt sajnos nem olyan kis apró mindennapos stresszekről van szó, amit egy kis teával meg lehetne szűntetni :(((
2013. márc. 19. 11:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint még mindig az okát kéne megkeresni, nem csak a tünetekkel foglalkozni. Ha nem figyelsz oda, gyorsan megint le fogsz fogyni. Amit kezelni kéne, az a stressz. Tudom, hogy vannak dolgok, amikre már nincs megoldás. De ha valamit tehetsz, akkor az az, hogy megerősíted az immunrendszeredet, stresszhormonokat halmozol fel (amik csökkentik a stresszt).


1. Rendszeres testmozgás ideális. Hozzá egy sportolóknak szabott étrenddel nagyon szépen meg lehet erősíteni a szervezetet. Azt, hogy fogysz... férfiaknál 5%-20%, nőknél 10%-30% testzsírszázalék a bővebb egészséges állapot (10-20% és 15%-30% lenne a megkérdőjelezhetetlen). Amíg ez alá nem kerülsz, addig nincs baj. Az izom pedig mindig jobban mutat, mint a zsír. No meg ha vékony vagy, akkor sok kezdő megirigyelne, hogy milyen könnyű neked elkezdeni. Úgyhogy első lépés megfelelő testmozgás lenne. Sokan azt hiszik, hogy hízáshoz még kevesebbet kellene mozogniuk, ez viszont nem így van. Mozgás hiánya miatt anyagcserezavar léphet fel (más súlyosabb bajokkal együtt), ami nem csak kóros hízáshoz, hanem olykor kóros fogyáshoz is vezethet.


2. Káros szenvedélyek elhagyása, ha dohányzol, sokat ülsz a TV/Számítógép előtt, alkoholt fogyasztasz. Például sok dohányos azzal érvel, hogy a cigi megnyugtat: ez lehet, hogy így van, de nagymértékben rontják az egészséget, a pénztárcájukat és az idejüket (a cigi konkrétan az étvágyat is elveszi, ami még inkább lefogyaszt). Így ha arra a kis időre nyugodtabbak is lesznek, sokkal több bajt halmoznak fel. Ugyanez vonatkozik a többi "drogra" is.


3. Sok víz, friss levegő, egészséges étrend a következő lépés. 3 liter víz naponta, lehetőleg menj ki az erkélyre, vagy sétálj egyet minden nap többször.


4. Foglalkozz magaddal is! Ez sem elhanyagolható. A pszichológusok is a depressziósokkal, különféle stresszekkel küzdő embereknél is az első kérésük ez. Ha az ego megnő, sokkal könnyebben tudod venni az akadályokat, csökken a stressz. Továbbá ha tudod értékelni az apró örömöket, akkor azok gyorsan elveszik a szorongás érzését.


Én nem javaslom, hogy egyből gyógyszeres kezeléssel kéne kezdeni. Amíg látod, hogy valami egészségtelen az életedben - de tudsz vele kezdeni valamit -, addig változtass! Ha csődöt mondd minden, akkor oké. Lehet falni a dolgokat. De biztos vagy te benne, hogy a stressz legnagyobb baja a vele járó fogyás? Én sokkal nagyobb problémának tartom a vele járó szívbetegségeket és lelki fájdalmakat. Ezt a gyógyszeres kezelések, a pótszerek csak félig tudják megoldani.

2013. márc. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!