Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Kinek volt már testnevelés...

FNR960924 kérdése:

Kinek volt már testnevelés órán keletkezett sérülése? Mennyire volt "súlyos"? Az öcsém majd 2 hete folyamatosan fájlalja a jobb bokáját. Mennyire lehet súlyos?

Figyelt kérdés

Holnapután lesz két hete, hogy testnevelés órán rosszul lépett és kificamodott a bokája.


Előzmény:

Tesióra elején (magasság szerint) sorba álltunk a jelentéshez.

A jelentés után 10 kör futás következett.

Tudni kell, hogy az öcsém az osztály(unk) egyik leglassabbja, így tudható, hogy minél hosszabb távot futunk annál nagyobb eséllyel érik utol a leggyorsabbak.

Most is bekövetkezett ez a jelenet. A probléma az volt, hogy óra előtt a tanár berendezte a termet a további gyakorlati feladatok elvégzéséhez szükséges eszközökkel, így szinte a "lekörözésre" az egyenesekben nem maradt hely így kanyarodáskor próbált szélesen kanyarodni, hogy így a mögötte levő gyorsabbakat "elengedje".

De sajnos rosszul lépett és aláfordult a bokája.

Az első pillanatokban nem érzett semmilyen fájdalmat, de minél többet erőltette annál inkább kezdet el fájni.

Óra végére egy kicsit fel is duzzadt neki, de mivel még volt 4 óránk így nem akart hazamenni.

A nap további részében, ahányszor ráállt annyiszor panaszkodott, hogy fáj a bokája.

Mire hazaértünk még jobban fel volt duzzadva.

Másnap reggelre a duzzanat lement. A fájdalom úgy látszott elmúlt. De sajnos nem így lett. Minél többet erőltette annál inkább fájt. Ez azóta folyamatosan ez ismétlődik meg.



Mi lehet a baj?

Mennyire lehet sérülése?



2013. márc. 24. 21:29
1 2
 11/16 Jr.FN.19770330 válasza:

Tisztelt 9. !

A hozzászólást az unokaöcsémmel közösen írtuk és ezért vannak szinte napi pontosságú idő írva!

2013. ápr. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Az 5. hozzászólásom végét ("2 hétre gipszsínt kapott. Iskolába mehet, de "csak" mankóval.") elírtam. 2 hét gipszsín és 1 hétig nem mehetett még mankóval sem iskolába.


Tisztelt *10.


Az öcsém bokája szerencsére javulóban van.

Tegnap volt kontrollon és a gipsz helyett már "csak" bokarögzítőt kell hordjon. Ahhoz viszont már nem kötelező járáskor állandóan mankót használnia. (Mankó használat szükség szerint.)



Te hogy haladsz a gyógyulással?

2013. ápr. 10. 16:15
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Háát...

Engem megműtöttek pont ma egy hete, mert kiderült hogy az első helyen ahol a fekvő majd járógipszet kaptam, rossz rögent csináltak.

Jároban nagyon fàjt és nem tudtam menni így egy kórhàzban ismét csináltak rötgent, amiből kiderült hogy letört egy dereb csont is ami bántotta az izmot és még aznap megműtöttek.

Most ismét fekvőgipszem van, meg egy vékony drót a bokámban + 1 fél éves sport tilalom.

Hmm... az a jó kis tesióra. xDDD


Amúgy hogy boldogult gipszsínnel, makóval az iskolában?

pl. lépcsőn hogy tudott közlekedni

2013. ápr. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A 3., és 10-es voltam. :)
2013. ápr. 10. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Nehezen boldogult az iskolában, de rajtam kívül még az osztályban sok segítőkész osztálytársa és barátja van.
2013. ápr. 12. 11:19
 16/16 FMS199708 válasza:

Én vagyok az akiről a kérdés szól!


Az "alap" sérülésem márc. 12-én míg a rásérülésem márc. 25-én történt.


Az 1. sérülés után bíztam benne, hogy egy-két nap alatt magától elmúlik, de sajnos nem lett igazam. Sőt minél többet erőltettem annál inkább fájt, míg be nem következett a rásérülésem.


Azután már nem igen volt más választásom (vagy választásunk) mint az orvoshoz fordulás.


Sajnos kiderült, hogy Részlegesen elszakadt a jobb bokám külső szalagja.


1 hét fekvőgipsz következett amibe természetesen nem mehettem iskolába. Azután következett még 1 hét gipszsín amivel már iskolába mehettem, de mankót kötelező volt használnom.

A tanáraim és osztálytársaim nagyon segítőkészek és türelmesek (voltak) velem szembe.

Ápr. 9-én voltam kontrollon, szerencsére már nem kaptam gipszet, de bokarögzítőt kell hordjak. A hosszabb utakra ajánlott a mankó használata is. A mankót suliba járáshoz még használom, mert a lakhelyemtől a legközelebbi buszmegálló kb. 8-10 perc míg az iskolánál 12-15 perc és még azért nem merem teljes testsúlyommal erőltetni a sérült bokámat. A következő kontroll ápr. 24-én lesz. Remélem addigra eljutok odáig (legalábbis gyógyulásilag), hogy már egyre kevesebbszer kell mankót használjak és a kontroll után "megszabadulhatok" a bokarögzítőtől is.


Kedves 3. (10., 13.)

Mielőbbi jobbulást kívánok Neked!

2013. ápr. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!