Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek iskolába fejtetűvel?

Menjek iskolába fejtetűvel?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, lány (hosszú, göndör haj, igen...) tegnapelőtt vettem észre az élősködőket, tegnap lekezeltük tetűírtó hajszesszel. szinte biztos vagyok benne, hogy az osztályból kaptam el valakitől, a tesiórai talajtorna kitűnő alkalom erre. egyrészt félek, hogy újrafertőződök, másrészt a többiekre se akarom átragasztani a tetveket. de ha összekontyolom a hajam, akkor szerintetek bemehetek? vagy inkább ne, amíg teljesen biztos leszek benne, hogy tiszta vagyok? és ha otthon maradok, erre lehet kérni orvosi igazolást?
2013. ápr. 2. 18:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Maradj otthon és irány a doki igazolásért!
2013. ápr. 2. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
szerintem maradj otthon nekem is volt régebben és az miatt maradtam otthon kb 3 hetet :p
2013. ápr. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de erre adhat igazolást? sajnos nem olyan a dokim, hogy bemesélhetem neki, hogy három napig hánytam és erre simán igazol. viszont azt sem szeretném, ha kiírná, hogy 'tetvesség miatt nem ment'érthető okokból.
2013. ápr. 2. 18:24
 4/7 anonim ***** válasza:
40%
Ha le lett kezelve a hajad tetűirtó hajszesszel, nyugodtan mehetsz iskolába, másokat már nem tudsz megfertőzni, és ők sem téged. Ez a hivatalos álláspont. (Egy osztályfőnöknő)
2013. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendesen lekezeltétek, nem fognak ugrálni, nem veszik észre. Viszont ne bújj össze senkivel és jobb, ha tesire felmentést íratsz a szüleiddel, valamilyen indokkal. De az ofőnek (vagy ha van a suliban, a védőnőnek) szólj, hogy tetű van a suliban, mert a többieknek is kezelni kell(ene).
2013. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
remélem, nem a sajátom :D köszönöm szépen:)
2013. ápr. 2. 18:28
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek!
2013. ápr. 2. 18:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!