Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha anorexiás leszek, akkor...

Ha anorexiás leszek, akkor meg fog állni a növekedésem?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, lány. 153 cm és 46 kg. Szeretnék magasabb és vékonyabb lenni. Az anorexia mennyire befolyásolja a növekedésemet?(ezt nem azért kérdezem hogy anorexiás legyek-e, szerintem az vagyok, részben) lehetséges hogy még növök így is?

2013. ápr. 11. 22:36
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

hát figyelj.. a testtömegindexed rendben van, 19-es, ami tök korrekt, csini, formás lány lehetsz:)

15 évesen túl sokat már nem fogsz nőni, de ha valami kell a növéshez, akkor az energia, amit táplálékból szerzel.. szóval az anorexia (napi 100-200 kcal bevitel.. kettő darab háztartási keksz szintjén van, és attól is bűntudata van:D) nem viszi előrébb a dolgot..

amúgy úgy beszélsz róla, mint valami hobbiról, pedig súlyos mentális, pszichológiai kórképről van szó..

2013. ápr. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem direkt beszéltem róla úgy. Én annál azért többet eszem, viszont mindig bűntudatom van utána, és már-már kényszeredetten próbálom mozgással (erősítés) ledolgozni...tehát túlzottan félek az elhízástól, viszont attól is, hogyha nem eszem, már egyáltalán nem fogok nőni:/
2013. ápr. 11. 22:54
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
igen megállhatsz a fejlődésben. fordulj szakemberhez ha úgy érzed egyedül nem tudsz felülkerekedni ezen az érzésen. Ezzel te is tisztában vagy hogy nem normális dolog. Otthon hogy mennek a dolgok? rendben vannak? szülökkel a kapcsolat? a suli ok?
2013. ápr. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Addig menj pszichológushoz, amíg nem késő! Ha csak a növekedés áll meg, az a kisebbik baj!
2013. ápr. 12. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az anorexia potenciálisan halálos. Nem kell fogynod egyáltalán.
2013. ápr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok anorexiás szerintem, csak a gondolkodásmódom az, minden étkezés után lelkiismeretfurdalásom van, és erősítek. Vannak lelki problémáim, szeretethiány (anyukámmal elég rossz a kapcsolatom), súlyos önbizalomhiány, stb.

És újabban valahogy nem is kívánom annyira az ételt. És ezért ijedtem meg, hogy lehet hogy anorexiás lettem...

2013. ápr. 13. 11:25
 7/7 Csenii* válasza:
100%

Igen, már anorexiás vagy. Javaslom, fordulj pszichológushoz, általában ott családterápiát is szoktak javasolni. Nekem nagyon sokat segített.

Ja, és még valami: a húgom túlnőtt engem míg én anorexiás voltam.

Sőt, össze is mehetsz. (én szerencsére addig nem jutottam el...)


Egy gyógyult anoexiás

2013. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!