Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha megrázott az áram?

Ajjmár.. kérdése:

Mit tegyek, ha megrázott az áram?

Figyelt kérdés
Épp melegszenvicset sütöttem, és szokás szerint késsel vettem ki az elkészült ételt, de véletlenül hozzáértem a késsel, egy olyan részhez amihez nem kellett volna, és úgy éreztem hogy a kézfejemet megrázta az áram. Azonnal elkaptam a kezem. Nincs rajta semmi égési sérülés, és jól is érzem magam. El kellene mennem orvoshoz vagy nem szükséges?
2013. ápr. 15. 18:51
 1/6 anonim ***** válasza:
47%
hát lehet hogy csak kicsi volt az áram,de átment a szíveden is 100%.... lehet nagyobb baj is belőle. menj el orvoshoz. ismerősömet is megrázta az áram,egy ici picit. kiderült hogy szívritmus zavara lett az áramtól.. jobban teszed ha elmész.
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Túl vagy rajta. Szerencséd volt. Nincs semmi teendőd, máskor vigyázz!
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az semmit nem jelent,ha nincs rajta semmi!El kell menni azonnal,de lehetőleg minél hamarabb orvoshoz!Ha nem teszed,az az életedbe is kerülhet!Bocs,ha ijesztgető vagyok,de ez így van!
2013. ápr. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.vagyok

Az persze megint más,ha azt áramütést mondjuk úgy érted,hogy csak megcsípett valami!Az velem is gyakorta előfordul!(pl:ha hozzányúlok a vhs magnóhoz)

2013. ápr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"de átment a szíveden is 100%." Honnan veszed ezt a baromságot te jó isten?

Mellesleg milyen melegszendvics sütő az, amibe véletlenül olyan helyre tudsz nyúlni hogy megráz az áram? Ha egyenáram lett volna akkor azt mondom mindenképp orvos. Viszont így, főleg hogy égési sérülés sincs.. A 2.nak van igaza. Semmi teendőd nincs, máskor viszont jobban vigyázz.

2014. máj. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

Ez baromság, az áram nem mindig megy át a szíven, főleg ha nem olyan nagyfeszültségű volt, mert ha csak kisebb az már a szív fele letompul és el is tűnik (orvos mondta nekem).

Épp a mai nap volt egy olyanom, hogy megrázott a 220 és mondták, hogy ha utána nem történik semmi, meg jól érzem magam és nincs sérülés, akkor nem fog semmi se történni, hacsak nincs alapból szívritmus zavarom, vagy magas vérnyomásom stb.

Csak annyi a teendő, hogy máskor jobban vigyázz. Persze biztos ami biztos, nyugodtan felmehetsz az orvoshoz, de lehet neked is csak annyit mondanak, hogy nincs semmi, de máskor majd jobban vigyázz.

2014. szept. 19. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!