Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Begyulladt körömmel mit...

Begyulladt körömmel mit csináljak? Doki vagy vmi krém?

Figyelt kérdés
Túl hosszúra hagytam a nagylábujj körmömet, megnyomta a cipő és begyulladt. Ez pár hete volt, azóta jobb lett, a pirosság eltűnt, már nincs is bedagadva. Viszont most a köröm alat egy pici sávban meg közvetlen mellette gennyes és néha elégé fáj. Vettem egy ilyen spéci bőrgyulladásra való krémet, 2 napja kenem, de nem jobb. Mit tegyek? Doki mit csinálna?
2009. szept. 24. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ki kéne vágni a körmöt.Vagy már kivágtad?
2009. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy jó pedikűrös is megoldja,vagy doki.A körmöt kell kivágni és a krém nem viszi:)
2009. szept. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
vágd ki aztán tegyél rá "bactrobant" nekem ezt írta az orvos antibiotikumos!
2009. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Minden gyulladásgátló csak 5 nap használat után hat.2 nap nagyon kevés, és vágd ki a körmöd!
2009. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi szépen. igen a körmömet már kivágtam, anyu mondta, hogy ezt apumtól örököltem, neki nőtt be sokszor oldalt a körömágyba a körme:S


Akkor még várok pár napot, kenem a krémet addig, aztán elmegyek manikűröshöz....csak valaki elkezdett paráztatni, hogy majd letépik az egész körmömet meg nemtom mi:(

2009. szept. 24. 21:46
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha hajlamos vagy a körömbenövésre, akkor fertőtleníts rendszeresen. Lehet vásárolna Betadine oldatot, de csepegtethetsz a kérdéses területre akár jó kis házipálinkát, vagy Grapefruit mag kivonatot. Szóval rendszeresen kell fertőtleníteni.
2009. szept. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok... Csak nagyon súlyos esetekben kell menni orvoshoz (ő sebészi úton kezeli). Egyébként meg elég egy jó pedikűrös szakember, aki szakszerűen le tudja vágni, így elkerülhető a benövés.
2009. szept. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia! Gondolom, hogy már nem aktuális a kérdésed, de azért leírom a tapasztalatomat, hátha másnak még segítek vele. Nekem igazából az volt, hogy túlságosan bevágtam, de a tünetek ugyanazok: dagadt, piros, fájó, gennyedző gyulladás. Két hónapig nem javult (sem időm nem volt elmenni dokihoz, sem kedvem... csak aztán már nem volt normális, hogy 2 hónapja ugyanolyan), így elmentem bőrgyógyászatra, ahol a lábujjam két oldalán az aljába adtak két elég fájdalmas zsibbasztó-injekciót, viszont a beavatkozást így már tényleg nem éreztem. Kivágta a bőr melletti körömdarabot, betadinozta, lekötözte, víz 2 napig nem érhette, és a kötéssel cipőbe se fértem bele. nem valami kellemes, de ha szükséges, akkor menjetek el!
2010. jan. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszi, hogy válaszoltál.


de akkor leírom az én tapasztalatomat, hogy máskor ne járj úgy, ahogy jártál:)

ugyanis elmentem manikűröshöz, aki mesélte, hogy még jó, hogy nem dokihoz mentem, mert akkor olyan brutál módon kivágta volna nekem is, ahogy neked.


szépen lekezelte a nő, kivágta a rosszul vágott körömszélet(de nem a fél körmöt) kitisztította, vattával kellett kenegetnem pár napig és elmúlt...


nem kell dokihoz menni, fájdalmas beavatkozásokra.manikűrös 1500 ft-ért megoldja.

2010. jan. 4. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!