Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek komoly depresszió...

Mit tegyek komoly depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Van egy barátném, kivel 3 év után abbahagytam a barátságot, mivel kibeszélt hátulról, és olyanokat tudtam meg róla, miket nem sejtettem.

Az iskolában most ellenem hergeli a közösséget. Van egy lány, kivel most vagyok, de nem csak a volt barátném, hanem más okok miatt is rengeteget vagyok ideges.

Nem tudom, hogyan kerüljem el arról a figyelmem, hogy bántanak egész nap. Gyógyszert szedek, orvoshoz járok, de nem segít. Minden rossz gondolat van a fejemben, csak jó nem. Éjszaka alig alszom, nem tudok odafigyelni másokra ....!

Teljesen ki vagyok borulva. Kérem, aki tud, adjon tanácsot!



2013. ápr. 22. 16:55
 1/8 A kérdező kommentje:

Eljutottam odáig, hogy elájulok, szédülök, hányok, rosszul vagyok...!

Dekadens állapotban vagyok teljesen!

2013. ápr. 22. 16:56
 2/8 anonim ***** válasza:

Ezért vacakol a menzeszed, te.


Nem szabad ennyire másoktól függeni. Orvoshoz továbbra is járj. Válts iskolát.

2013. ápr. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Beszéltem a szeretteimmel róla, de most érettségizek és ez nagyon rátesz a tanulmányomra is. Nem tudok tanulni sem, pedig tisztában vagyok vele, hogy ez az év fontos.

Érettségi után (előrehozott) váltani szeretnék, csak nem tudom mennyivel lesz különb.

Tudom, hogy őrültségnek hangzik, de öngyilkosságban gondolkozom már pár napja. A szüleim mellettem állnak, tudnak mindenről, de nem tudom magam uralni!

2013. ápr. 22. 17:07
 4/8 anonim válasza:
Mostanában velem is hasonló dolgok vannak.Én azt mondom,hogy próbálj a jó dolgokra figyelni,amik körülötted vannak, és semmiképpen se legyél öngyilkos!
2013. ápr. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Egyem a szívedet, ezt nem gondolod komolyan? Nem szabad ilyen butaságra (mint az öngyilkosság) még gondolni se. Csak lazíts. Igyál 2 pohár jóféle fehérbort. Hallgass zenét, vegyél habfürdőt. Hagyd az idegeidet pihenni.
2013. ápr. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Aluszékony vagyok egész nap, meg nem tanulok. 4,5-ös átlagból csináltam 3,8-at, és ez is kiborított.

Érettségizek ez évben, beleszámít a tovább tanulásba... és nem megy. Alszom, zenét hallgatok, nem tudok figyelni...!

Pedig próbálom ezt leküzdeni. A szeretteim is segítenek, de sehogy sem megy!

2013. ápr. 22. 23:35
 7/8 A kérdező kommentje:
Próbálok csak azokra figyelni, kik jók velem, de sajnos már alig gondolok valami jót!
2013. ápr. 22. 23:36
 8/8 anonim válasza:
Figyelj,egyet tudj:! Ez nem a Te hibád. Manapság egyre több depresszióval küzdő fiatalt találunk.(köztük vagyok én is) Hogy miért? Mert olyan generációban élünk hogy a veled egykorúaknak(nem tudom hány éves vagy) az okoz örömet,ha valakit bánthatnak,összetörni láthatnak.Ez a szokás mindennapivá vált számukra mivel látják hogy bánt téged a dolog,ezért már csak viccként veszik.De tudnod kell NEM FELADNI! Sokan nem mutatják ki de fontos vagy nekik.:)) Amugy szerintem vegyél kiskutyát,én iskaptam,azért nem mondom hogy jobb lett,de nagyon aranyos és lehet vele játszani,ezerszer jobb kedved lesz,és ahogy látod őt a szobád elött állni például nem lesz szíved becsukni elötte az ajtót és sírni,hanem kimész hozzá:)
2013. ápr. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!