Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Néhány kérdés az alvajárásról....

Néhány kérdés az alvajárásról. (? )

Figyelt kérdés

Először is feltennék néhány kérdést, majd megosztanék egy személyes élményt.

- Az alvajárás kialakulhat később, felnőtt korban, vagy csak gyerekkorból "öröklődhet" át?

- Alapvetően mikor kezdődik (elalvás után), és mennyi ideig tart egy ilyen alvajárás?

- Lehetséges, hogy valaki semmi mást nem csinál alvajárás alkalmával, mint egy-két rutinművelet elvégzése?


Na és most ami hozzám fűződik:

Az elmúlt néhány nap véletlenül elbóbiskoltam éjszaka, éjfél és 1 óra között, nagyjából 3-4 óráig. Minthogy véletlenül aludtam el, a TV, illetve a számítógépem nem lett előtte kikapcsolva, ezzel szemben mikor felébredtem, már ki voltak. Mondhatná az ember, hogy "csak nem emlékszem rá, hogy félálomban kinyomtam", de megnéztem a gépen, hogy mikor lett kikapcsolva, és érdekes felfedezésre jutottam.


Az egyik alkalommal éjfél környékén aludtam el, és 4 órakor ébredtem. A sz. gép 0:30-kor lett kikapcsolva, valamint ébredésemkor a TV sem ment (pedig elalvásomkor még ment). Mielőtt elbóbiskoltam volna, legalább fél óráig fetrengtem az ágyban, és erősen kétlem, hogy felkeltem volna. Meg eleve, nem terveztem akkor még aludni, miért kapcsoltam volna ki a gépet?


A második eset talán még érdekesebb. 1 óra körül aludtam el, nem tudom, mikor ébredtem fel, de az biztos, hogy 3:11-kor feküdtem le újra, és 10 percnél tovább nem voltam fent. A számítógép viszont 2:45-kor lett kikapcsolva. Nagyon erősen kétlem, hogy 26 percig fent lettem volna, és őszintén szólva a számítógép kikapcsolásáról semmi emlékem nincs.


Ezen felül volt még valami, ami felkeltette a figyelmemet. Egyik éjjel egy pendrive-ot készítettem az íróasztalom sarkára, mert másnap vittem magammal. Biztosan oda raktam, és onnan nem vettem el mielőtt elaludtam. Reggel viszont nem ott volt, hanem az ágyam alatt. Noha lehetséges, hogy szimplán lelöktem az este, és beesett oda, de szerintem elég nagy erővel kellet volna meglöknöm, hogy ott landoljon, olyan erősen, hogy az feltűnt volna (ergo emlékeznék rá).


Nincs róla emlékem, hogy az életem korábbi szakaszában ilyen kétes történések lettek volna, így nem igazán tudom eldönteni, mit is gondoljak. Lehetséges, hogy alva járok ilyenkor?



2013. ápr. 22. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem kizárt, hogy alva jársz. A szobatársam csinált ilyeneket 23 éves korában, gyerekkorában nem volt ilyen. Őt akkoriban több lelki trauma is érte, aztán elkísértem pszichiáterhez, és ő segített neki feldolgozni az élményeit pár hónap alatt, ezt követően nem volt több alva járás.

Nála úgy zajlott, hogy rendesen elaludt, majd kora hajnalban kipakolt a hűtőből pár dolgot, evett is, majd visszafeküdt, és nem emlékezett rá (még volt, hogy le is tolt, hogy miért ettem meg a kedvenc sajtját). Volt olyan is, hogy poharakat, edényeket vett elő és arra sem emlékezett (még jó, hogy nem kést). Szóval komoly dolog ez, jobb utána járni

2013. ápr. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nos traumának nem nevezném, de tény, hogy a múlt hét óta van rajtam némi lelki teher. Ugyanakkor épp ezen vagyok fennakadva, hogy a szobatársad is evett, és az internetes kutakodásom is azt hozta eredményül, hogy az alvajárók rendszerint esznek, de én nem... Jó eséllyel el se hagyom a szobámat (Már ha tényleg talpalok éjjel).
2013. ápr. 22. 20:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mindig evett, nála inkább a pakolás volt rendszeres:) Mindenesetre számomra ijesztő volt ez a jelenség.
2013. ápr. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!