Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A hétvégén megyek először...

Zs. kérdése:

A hétvégén megyek először vért adni. Kicsit tartok tőle mert ez lesz az első alkalom. Kérlek mondjatok néhány tapasztalatot, tanácsot mit csináljak/ne csináljak előtte utána?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 3. 17:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Első véradásnál alapfeltételek:

- legyél 50 kg

- legyen nálad az eredeti TAJ kártyád

- egyél előtte.


Evidens, hogy ne igyál alkoholt, ne drogozz és szerintem a cigi is tiltott.

2013. ápr. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amit az előző leírt, pluszban igyál előtte, bár úgyis kapsz egy fél literes vizet, hogy igyad meg és fontos, hogy egyél is! Mivel leeshet a vércukrod.
2013. ápr. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A cigi nem tiltott.

Ahogy írták előttem, egyél és igyál rendesen, folyadék jó lenne, ha min. egy liter elfogyna mielőtt odaérsz. Lehet ásványvíz, gyümölcslé, tea, amit szeretsz.

Papírjaid legyenek nálad, és készülj fel egy rövid teszt írásra (készült e az elmúlt 3 hónapban rád tetoválás, volt e , van e homoszexuális viszonyod, ilyesmik) és arra, hogy véradás előtt megszúrják az egyik ujjadat is egy csöpp vérért is, abból néznek vérképet.

2013. ápr. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen mindenkinek a tanácsokat!
2013. ápr. 3. 18:45
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

"Kicsit tartok tőle.."


Akkor minek mégy? Vérhiány van? Ismerősöd, rokonod rád szorul?

2013. ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyszerűen segíteni szeretnék másokon. Bunkó véleményed, pedig tartsd meg magadnak.
2013. ápr. 4. 18:50
 7/11 anonim ***** válasza:

Legutóbb úgy hallottam, hogy a vérbankok tele vannak.

Vért lehet pótolni izotóniás oldattal is, műtétekhez is megvan a technológia, hogy csökkentsék a vérvesztést és saját vért használjanak (talán Jehova tanúinak hála, ők nem vesznek magukhoz idegen vért vallásos okokból, és kicsit előre rugdosták a technológiát).


Akkor a kérdés az, (bunkó kérdés lesz, vigyázz) hogy kiken is fogsz segíteni? Ha nincs vérhiány, akkor Te ingyen adod a véredet minden alakos és alaktalan alkotójával együtt, és bárki bármit csinálhat vele. A vér drága dolog, fontos anyagok vannak benne, biztosan jól járhat vele egy mocskos gazdag gyógyszergyártó.. akár. A jó szándékod szerintem irigylésre méltó, én képtelen lennék erre ilyen módon.

2013. ápr. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom honnan veszed azt hogy a raktárak tele vannak. Én a hétvégén beszéltem (a véradás után) az OVSZ területi vezetőjével és nekem azt mondta kb. 70%-osan vannak feltöltve. Azt is mondta, hogy most szeretnének felkészülni a nyári időszakra amikor kevesebb a véradó és több a baleset/műtét.
2013. ápr. 6. 21:31
 9/11 anonim ***** válasza:
Tápihápira ne hallgass, neki csak az a szent, amit Szendi Gábor mondott neki a könyvében, megfertőzte az agyát :D
2013. ápr. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy jön a témához.


A felmerült kérdésre: nyilván régi információkból dolgozom, és innen a pontatlanság.


Sajnos nekem ez így is egy nagyon ellenszenves téma marad, de ebben nem is gondolom, hogy az én véleményemet kellene mindenkinek osztania.

2013. ápr. 7. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!