Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Vajon gomba? A farcsontom...

Vajon gomba? A farcsontom környékén (a két farpofa között) van egy piros folt, ahol ég/fáj a bőröm.

Figyelt kérdés
2 héten át a szokottnál is többet ültem. A neten olvastam a pilonidalis cisztáról, de nagyon remélem, hogy nem az alakul ki.

2013. ápr. 28. 21:23
 1/6 Napsugar11 ***** válasza:
Nyugi, ez gombának tűnik!
2013. ápr. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Szerinted egy bőrgyógyász mennyi idő alatt döntené el a kérdést?

2013. ápr. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha ilyen kései órákban találsz nekem egy bőrgyógyászt, válaszolok a kérdésedre;)
2013. ápr. 28. 21:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Simán lehet gomba. Olvasd ezt: [link]
2013. ápr. 29. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Hát sajnos velem 12 éves koromban történt valami hasonló. Ugye az iskolában elég rendesen üldögéltem naponta több órát (még most is de mindegy). Jártam karate edzésekre, ahol a bukfencek nagyon fájtak, mert volt a farokcsontom környékén (ugyanúgy a két farpofa között) egy kelés szerű dolog, ami ilyenkor elkezdette vérezni. Nagyon kellemetlen volt, főleg amikor egyszer a ruhám is véres lett. Anyukámnak nem mondtam el, mert féltem, hogy orvoshoz kell menni. Viszont a véres nadrág után nem tudtam tovább titkolni, meg kellett mutassam neki. Egy éjszakára szépen bekötözte nekem, kenőcsöt adott rá, mint ahogyan a keléseket szokták gyógyítani. Ha kelés lett volna, másnap reggelre elmúlt volna. Akaratom ellenére elmentünk a háziorvoshoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg egy ciszta, amit műteni kell ha nem akarunk vele együtt élni. Nem hittük el, hát anélkül, hogy megnézett volna, honnan tudná? Nem is mentünk sebészetre (részben a hisztim miatt sem). Végül másnap elmentünk, mert mégsem kockáztathattunk. A sebészeten megvizsgáltak, semmi fájdalmasat nem csináltam, csak egy fülpiszkálóval belenyúltak a cisztába (rosszul hangzik, de semmit nem éreztem) és betadint öntöttek bele. Utána mondták, hogy meg kell műteni pár hónap múlva, mert nyáron tovább nőhet. A műtét nem volt nagy, azért kicsi sem, utána volt egy picit rossz, de jobb érzés volt egészségesnek lenni, és egy pici ideig eltűrni egy fenékból kilógó csövet.

Hát ez nagyon hosszú lett, bocsi, viszont szerintem mindenképp menj el vele orvoshoz!! Utána csak jobb lehet, ha tényleg gond van. Nem szeretnélek megijeszteni, csak egy kis segítség!

2013. máj. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én voltam az előző kommentelő, 14 éves lány.
2013. máj. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!