Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Izomfájdalom, nyaki gerinc...

Izomfájdalom, nyaki gerinc sérv gyanú, gyógyszer szedés témában tudna segíteni valaki? Véleményeket várok!

Figyelt kérdés
Több hónapja kezdtek el fájni a vállaim és a nyakam, főleg mikor előre vagy hátra döntöm a fejem, akkor a lapockáim közé kiterjedő húzó fájdalmat érzek. Február végén annyira felerősödött, hogy napokig feküdnöm kellett meg fájdalomcsillapító krémmel kenegettem. Voltam azóta reumatológián, ahol elküldtek váll és nyakerősítő gyógytornára, eleinte úgy tűnt, kezdek jobban lenni, aztán még fokozódott a fájdalom. Gyógytornász szerint nyaki gerincsérv lehet. Most jártam meg az idegsebészetet, ahol Sirdalud izomlazítót és Diclac tablettát írt fel az orvos, 3 hétig kellene szednem, mert le vannak nagyon tapadva az izmaim szerinte ez a gond. Nem igazán rajongok az ötletért, hogy beszedjem, mert elég borzalmas mellékhatásokat olvastam, a Diclactól meg gyomorvérzést lehet kapni és eddig még nem szedtem ilyen jellegű gyógyszereket. Valakinek vannak tapasztalatai ezeket a gyógyszereket illetően? 25/L
2013. máj. 2. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszernek megvannak a mellékhatásai, amiket kötelező feltüntetniük, de nem kell megijedni, és ha úgy érzed, hogy szükséges, szedd be. A lényeg, hogy minél rövidebb ideig szeded (amit az orvos előír persze), és minél kisebb dózisba, annál valószínűbb, hogy nem jönnek elő a nemkívánt hatások. A diclofenac szedése mellett oda kell figyelni a rendes étkezésre, mert ez a hatóanyag gátolja a gyomorban azon anyag termelését, ami megvédi a gyomrot a gyomorsav maró hatásától.
2013. máj. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!