Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ápolónők! Adnátok nekem pár...

Ápolónők! Adnátok nekem pár tanácsot?

Figyelt kérdés

1. éves ápoló hallgató vgyok, és június 1-jén kezdek dolgozni egy kórházban 0 gyakorlattal. Nagyon félek. Babán megy minden, az elmélet is nagyon jól megy, de élesben mégiscsak más lesz.

Sosem dolgoztam még. Adnátok pár jó kis induló tanácsot?

Mit hogyan? Hogy lehet jól kijönni a kolléganőkkel és az orvosokkal? Minden érdekelne.

Nagyon köszönöm!


2013. máj. 2. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szolid ruha-nem teljesen átlátszó köpeny! Pláne nem színes bugyival!

Ha a beteggel beszélgetsz, ne állj mellette, hanem ülj mellé (ha a tevékenység megengedi).

Ha valamit elfelejtettél, ne azt mond a betegnek, hanem valamilyen figyelmes formában (kontroll) csináld meg.

Ha bizonytalan vagy mérj vérnyomást, amíg a hallgató a füleden van, addig összeszedheted a gondolataidat.

Amennyit csak tudsz mosolyogj.

Türelem, majdnem mindent tőled fognak megkérdezni, mert az orvosok ritkán érnek rá.

Alapvető a főnővér és főorvos kapcsolata. Ha mindenki csak a főorvosnak fizet, akkor a főnővér a szövetségese, ilyenkor esélytelen vele a jó kapcsolat, a kolléganőkkel kell szövetkezned.

Ha az osztályos orvosok önállóan dolgozhatnak, akkor a főnővér is megbecsül majd és rájössz, hogy majdnem minden orvosnak van "keze alá dolgozó" nővére. Vigyázz, hogy ezeket a szálakat ne háborgasd.

Elsőre ennyi...

2013. máj. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

És az orvosokkal hogy lehet jóban lenni?

Plusz ha valamivel bénázok, nem fognak szidni? :D

2013. máj. 8. 15:08
 3/5 anonim válasza:
Szeretik az orvosok ha a kezük alá dolgoznak..D Ha tudják h kezdő vagy nem fognak leteremteni,szép lassan majd belejössz és ha látják h rendesen végzed a munkád akkor szeretni fognak..
2013. máj. 20. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nézem a dátumot, és már kevésbé aktuális, de azért leírom mit gondolok. Előző válaszolóval nem igazán értek egyet, ill. nyilván én más régióban dolgozom, más morálokkal, szokásokkal.

Ahol én dolgozom, és én kezdtem dolgozni, semmi ilyesmi összefonódás nem volt. MIndenki maximálisan segítőkész volt. Úgy látszik ez az én szerencsém :)


Az én tanácsaim, ha bármiben is bizonytalan vagy, KÉRDEZZ, még ha azt gondolod hülyének néznek majd, akkor is, inkább mint valamit megcsinálsz, aztán meg rettegsz, hogy jó.-e, lesz -e belőle baja a betegnek, vagy kiderül.-e...

Ha a beteg is kérdez valamit, de nem tudod, neki is mond nyugodtan, hogy utánajársz, rákérdezel valakitől, megérdeklődöd. ne tájékoztasd félre, de azt se gondolja, hogy totál lüke vagy.


KOmpetenciák, ha valamit rád akarnak sózni, és nyilván lesz ilyen, Meg van is sok amit orvosok helyett elvégzünk, de van egy határ) és ha úgy gondolod, hogy na ezt már nem akarom, nem tudom, és a továbbiakban sem akarod megcsinálni az orvosnak, mondj bátran nemet, és akkor tudni fogják a későbbiekben is, hogy te ezt nem csinálod.


Legyél érdeklődő! Ha nincs épp munka, nézelődj a gyógyszeres szekrényben, infúziók között, mi mire való, ismeretlen eszközöket ismerd meg.

2013. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Igaz, hogy már nem aktuális, de így utólag ez a legjobb válasz, amit kaptam. Teljesen igazad van :) Nagyon segítőkészek a kolléganőim, sőt, az orvosok is. Hamar beilleszkedtem, és imádom :)
2013. nov. 6. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!