Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Barátomnak mostanában sűrűn...

Barátomnak mostanában sűrűn vérzik az orra, a szülei pedig tesznek rá magasról. Segithetnék neki valahogy? Hogyan vegyem rá hogy segitsen magán?

Figyelt kérdés
Betegkönyvét se csináltatták meg. Régen 41 fokos láza volt pár napig és akkor se vitték orvoshoz! Szerintem ez felelőtlenség. Hogy lehet rávenni az ilyen embereket hogy segitsenek a családtagjaikon, magukon ha szükség van rá és ne csak a jóistenre bizzák az életüket?

2013. máj. 7. 08:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Hány éves a barátod, hogy nem tud maga orvoshoz menni? Ismerősöm gyerekorvos, 10 éves kölkök egymaguk szoktak hozzá futkosni (többnyire kamu igazolásért).
2013. máj. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
20
2013. máj. 7. 09:07
 3/6 A kérdező kommentje:
A lázas esetkor nem tudom hány volt. Csak nem értem miért nem lehet egy betegkönyvet megcsináltatni és elmenni ha baj van...
2013. máj. 7. 09:09
 4/6 anonim ***** válasza:

Azt írod 20 éves, felnőtt ember. El tud menni orvoshoz. Én 16 éves korom óta egyedül járok.

És milyen betegkönyvet kell megcsináltatni ?

2013. máj. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A betegkönyv nem tudom micsoda. Oltási könyvre gondolsz? 20 évesen fogja a TAJ kártyáját és bejelentkezik egy neki tetsző háziorvoshoz, aztán ha beteg odamegy. Az orrvérzéssel meg elmehet a fül-orr-gégére, beutaló sem kell, ha egy ér okozza a vérzést, akkor kauterizálják (kiégetik) és nem fog többet vérezni.
2013. máj. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni, mitől van, mert lehet magas vérnyomástól is, vagy lehet egy meggyengült ér, amit el kell égetni.
2013. máj. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!