Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Iskolai baleset után fizet a...

Iskolai baleset után fizet a biztosító?

Figyelt kérdés
18 év alatti diák vagyok, van biztosításom. Egy hónapja ráestem a lábamra testnevelés órán. A bokaszalagom húzódott és kitört egy darabot a bokacsontomból 3 hét fekvő gipsz, 3 hét járó. Fizet ezért a biztosító? Ha igen, hol tudok utána járni?

2013. máj. 14. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen biztosítást kötöttél. A csonttörésre van ahol fizetnek, van ahol nem.

Ha az iskolában kötötted a biztosítást, akkor kérdezd meg az osztályfőnököt, hogy kihez kell fordulnod.

Ha nem az iskolában kötötted a biztosítást, akkor a biztosító céget kell felkeresni.

2013. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 klopusz ***** válasza:

Szia!


Minden 18 év alatti gyerek, legyen óvodás, általános- vagy középiskolás, alanyi jogon biztosítva van.


Itt olvashatsz róla bővebben:


[link]


Remélem, segítettem.

2013. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Fizet, ha van lakásbiztosításotok, abban is benne van, de van az Állam által finanszírozott is:

[link]

2013. máj. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom, hogy 18 év alatt iskolai baleset esetén csonttörésre az állam is ad ha jól emlékszem 3000Ft-t akkor is, ha nincs biztosításom. Tudtok erről valamit?
2013. máj. 14. 14:54
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2013. máj. 14. 14:55
 6/9 anonim ***** válasza:
Allianz tavaly volt, most Genrali fizeti.
2013. máj. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előszőr nézzétek meg a lakásbiztosításotokat, mert lehet, hogy az többet fizet, mint az Állami, és csak egyik helyről vehető fel a pénz ugyanazon jogcímen!
2013. máj. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
47%
ha 20 balesetbiztosításod volt, akkor 20 helyről veheted fel a pénzt. Ha megírod -akár privátban is- hogy milyen biztosításod volt, megmondom, hogy mit kell tenned.
2013. máj. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem rajta volt a papíron, hogy csak egy helyről vehető fel.
2013. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!