Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha nem én vagyok a hibás és...

Ha nem én vagyok a hibás és ezt az okozó elismeri akkor tényleg lehetséges, hogy a biztosító nem téríti meg a teljes káromat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 3. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az okozónak a kötelezőbiztosítása téríti meg a károd.
2013. ápr. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Ha csak nem egyértelmű a te hibád annak ellenére,hogy mit nyilatkoztok!
2013. ápr. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Biztos, hogy nem téríti meg. Én a nyáron jártam úgy, hogy egy részeg nő a szabályosan parkoló autómat totálkárosra törte. A károkozó szerint ő fizeti a kötelező biztosítást, így forduljak a biztosítóhoz. A biztosító károm mintegy 60 %-át térítette meg. Hiába írtam levelet, még csak nem is válaszoltak. Biztosításra szakosodott ügyvéddel is beszéltem, aki azt mondta, ha további költségeket akarok magamnak, perelhetünk, de nem javasolja, mert a bírói precedens szerint nincs esélyem a per megnyerésére. Hiába van kártérítési felelőssége a károkozónak/biztosítójának, legfeljebb kárenyhítést kaphatunk. Sajnos így jártunk.
2013. ápr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%
Utolsó, itt valami bűzlik. Ha magyar volt a károkozó, akkor téríteniük kell a károdat. Mi történt pontosan? Melyik biztosító?
2013. ápr. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Biztos, hogy valami bűzlik, de nagyon. Mégpedig a joggyakorlatban. Az történt, amit leírtam. A rendőrség kijött, elvitték az alkoholtól bűzlő nőt vérvételre. Később a rendőrségi meghallgatáson kérdezték, hogy van-e egyéb kárigényünk, mondtuk, van. Aztán elfelejtettek arról is értesíteni, hogy lezárult a nyomozás. A biztosítóval úgy jártam, ahogy fentebb leírtam.

Akkor léptem fel erre az oldalra, és kértem tanácsot. A tanács pedig az volt, hogy ne hagyjam magamat. Még ötlettel sem tudott senki segíteni.

Az viszont tök mindegy, melyik biztosító, mert ez a gyakorlat.

Azt engedélyezték, hogy béreljek autót, csak az a bibi, hogy a bérleti költség kb. 70-80 %-át fizették volna ki, a többi az én költségem. Hát ezt így, ebben a formában köszöntem, de nem kértem.

Állítólag egyedüli megoldás lett volna, ha van szerződésem a D.A.S.-sal, de az nem volt. Ők állítólag ki tudják hajtani a biztosítókból a kártérítést, de ezt csak hallomásból tudom, tapasztalatom nincs.

Ennyi.

2013. ápr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Szerintem itt valami nagyon el lett rontva. Hát az én tudomásom szerint ilyen nem létezik Magyarországon. MABISZ-hoz fordultak-e már? Első soron a történet lényege, ha teljesen részeg volt a nő, akkor miért nem ismerte el a káresemény okozását, nem kellett volna rendőrt hívni, megcsúszott, stb. Személyi sérülés történtekor szükség a rendőri intézkedés, amely általában mindig bonyolítja a történteket. 3 napon belül kell a balesetet bejelenteni a károkozó biztosítójánál a károsultnak, azt követően megkezdődik a kárfelvétel, célszerűbb egy olyan autószerelőhöz vinni az autót ahol ezt el is végzik, és akkor nem verik át az embert. Az autószerelő megmondja, hogy mennyi a helyre hozatal, elküldi a biztosítónak, a biztosító kárszakértője, szintén megnézi, megnézi mindkettő autót, legalább a színek stimmelnek-e. Az autó szerelő megmondja azt, ha a biztosító nem ajánlott fel elegendő összeget a helyre hozatalra, akkor az autószerelő kérhet egy pótszemlét, hivatkozva a nagyobb károsulásra. A biztosító kifizeti még akár a laptopot is autóban, ami a baleset során sérült.

Természetesen általában ez a kisebb probléma, mert vegyünk példát egy 10 év körüli átlag autót, ami legyen 1-2 millió ft között, ÉN egyáltalán nem vagyok megelégedve ha összetörik az autómat, és annyi pénzt kapok, hogy az autót helyreállítva legyen. Számolni kell azzal is, hogy az autó értéke mennyit csökkent a törés számításával. Elég egy hegesztés nyom a motortérben, vagy a csomagtartóban, arról nem beszélve, hogy ha mondjuk a lámpa illesztésnél látszik, hogy az már nem gyári.

2013. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szia. Biztosítónál dolgozom Szívesen segítek bárkinek.


És javaslom, hogy pont az ilyen esetek miatt legyetek mindig kapcsolatba egy tanácsadóval, aki mindent elintéz helyettetek és tudja mi hol hogy működik. Tudtok tanácsot kérni segítséget és tudtok valaki nevére hivatkozni nem csak hogy telefonon beszéltem egy ügyintézővel vagy ügyfélszolgálatra bemenni és utána mindig máshoz kerülni.

2013. ápr. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 glaslo1 ***** válasza:
63%

A rendőrt tényleg hülyeség volt kihívni, továbbá szerencsés vagy, mert nekem is volt hasonló ügyem a hibáját elismerte, apapírokat rendeztük ahogyan azt kell és én el is köszöntem.

A kárigényemet bejelentettem fel is vették és vártam a kártérítésre miközben kaptam egy idézést a rendőrségtől.

Tanúként majd gyanúsítottként hallgattak ki amiért elhagytam a helyszínt!--Azt hittem az agyam eldobom!!

Mint kiderült egy "buzgó mócsing" látta az esetet és szólt a zsaruknak (egyébként több szemtanúm is volt a biztosító miatt kértem meg őket)ez a "lökött még ott "tökörészett az autóját sajnálgatta vizsgálgatta a kárát és jöttek a zsaruk!--Na innen a szuper!-Kiderült hogy piás volt az illető de annyira nem, legalább is az idegességtől nem vettem észre! 8 ezrelék feletti volt a pia benne ez már alapból bírósági ügy lesz, a nyomozás befejeztével.Engem megbüntettek szabálysértésért 20 ezer forintra a helyszín elhagyása miatt!-Sürgetem a biztosítót gondolván akkorra meglegyen a pénz amikorra kész a kocsim.-A válasz a biztosító részéről:-"A RENDŐRSÉG TÁJÉKOZTATÁSA ALAPJÁN MISZERINT "FOKOZOTT ALKOHOLOS BEFOLYÁSOLTSÁG ALATT KÖVETTE EL ILL. OKOZTA A KÁROMAT ÍGY A SZABÁLYZAT ÉRTELMÉBEN A KÁRTÉRÍTÉSI IGÉNYEMET ELUTASÍTOTTA!!!--Újra rendőrség majd

a válasz,"amennyiben a károkozó nem hajlandó fizetni úgy a kárigényemet polgári peres eljárás során a Bíróság azt behajtja rajta ennek indítása 15.ezer forint illeték!

2.év után született ítélet alapján a károkozó nem tudott fizetni még a neki felrótt perköltséget sem!--végrehajtási eljárást kellett indítanom ismét Bírósági illeték 15.ezer!

A végrehajtó a balesettől számítva 4 év után ment ki behajtani és nem talált olyan értékben összesen lefoglalható ingóságot amely az ítélet szerint nekem jár!

Ezért nem kaptam semmit csupán egy értesítést végrehajtótól, hogy a károkozó ingatlanára terhelte a be nem hajtható összeget, amely nem árverezhető mivel a behajtandó összeg nem haladja meg az ingatlan jelenlegi forgalmi értékének az 50% át!

Azóta nyilván eladtam a kocsit már rég másik van DE KÁRTÉRÍTÉST EGY FILLÉRT NEM KAPTAM HANEM ÉN FIZETTEM A BÍRÓSÁGNAK 30 EZRET 20 EZRET A RENDŐRÖKNEK!!!

----NE HARAGUDJ DE ÉN A HELYEDBEN HÁLÁS LENNÉK ANNAK A BIZTOSÍTÓNAK AKI EGY PIÁS UTÁN FIZETETT AKÁR A KÁRNAK A FELÉT IS!!---Lehet az enyém egyedi példa de szerintem inkább a tiéd mi pozitívumnak tekintendő!!(bocsánat de ez velem történt és senkit sem akartam megsérteni,minősíteni csupán én így jártam, azért írtam oly részletesen, hogy okuljon az kivel még nem történt baj de az ami tény bármikor előfordulhat és ennek ismeretében időben akár a kocsiját lefoglaltatni, vagy bármi egyéb!)--BALESETMENTES KÖZLEKEDÉST ÉS TOVÁBBI SIKERT HA VAN REMÉNY!-Köszönöm.

2013. ápr. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!