Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sajnos nagy butaságot csinálta...

Sajnos nagy butaságot csináltam! Fülpiszkálóval piszkáltam a fülem és most nagyon be van dugulva és fáj is?! Kérdés lent

Figyelt kérdés
Fülemet akartam tisztítani, de sajnos nem kellett volna, mert elkezdett fájni az egész fülem kürül, főleg a fülem mögött a tövénél. Párom is mondta, amikor belenéz, szemmel látható, hogy be van dagadva, emiatt olyan érzésem van, mintha egy vattapamacs lenne benne. A fájdalom tegnaphoz képest enyhült, csak akkor érzem, ha odanyúlok, de mára reggelre duzzadt így be! Szerintetetek mitévő legyek? Kell ezzel orvoshoz fordulni, vagy van esély arra, hogy itthon ki tudom magamat kúrálni? Milyen praktikák léteznek? Ó, de nagy buta voltam....
2013. máj. 16. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem maradt benne a fülpiszkálóból?


Legésszerűbb az orvos,megnézi van-e benne valami,és ír fel gyulladáscsökkentőt.

2013. máj. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha eldugult, ne kúrálgass semmit. Menj el a fülészetre, és 3 perc alatt kimossák.
2013. máj. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fülpiszkáló biztos, hogy nem maradt benne. Azért gondoltam, hogy várnék a fülészettel, mert van egy 16 hónapos kislányom, akit nem tudok napközben senkire sem bízni. A fülészeten meg sajnos tudom, hogy mi megy...Vagy kérsz időpontot, és kapsz kb. 3 hét múlva, vagy odamész már reggel 6-ra és esetleg akkor még beírnak, de kb 10órakor kerül rád a sor. Férjem már megjárta...
2013. máj. 16. 09:46
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsóra hallgass! A fülmosás fájdalmatlan művelet, és csak az segít.
2013. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Voltam már fülmosáson...tudom, hogy nem fáj! Itt a kislányom elhelyezése a probléma! Akkor ezek szerinte magától nem fog kidugulni? Minden esetre megkérdem a gyógyszertárban, hogy tudnak-e rá valamit adni. Ma már ugyse fogadnának a fülészeten. Ha holnap reggelre meg nem javul, akkor valahogy kénytelen leszek megoldani a fülészetet...
2013. máj. 16. 09:57
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
5-6 csepp teafaolaj fél deci kiforralt vízbe és ezzel kenegetni - nagyon jó gyulladáscsökkentő.
2013. máj. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez egy nagyon jó gyógymód, de ha nem mossák ki a fülét, az ok nem szűnik meg, előbb el kell távolítani a "dugót".

Kérdező, ha tudsz, csak menj el orvoshoz, mert ő fülmosás után, ha gyulladtnak látja, tesz bele egy csíkot is, és már holnapra rendbe lesz.

2013. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Egyébként a fülmosás sem egy bonyolult dolog, fecskendő meg szappanos víz kell hozzá - én ezért nem rohangálnék orvoshoz. :)
2013. máj. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Végül elmentem tegnap magán fül-orr gégészhez délután! Kiszívta a fülemet, majd rakott bele antibiotikumos gézcsíkot, ugyanis megsértettem a hallójáratot. Ma még belenyilalgat, de voltam ma is és azt mondta már szebb, de beljebb még mindig szűk a járat(begyulladt). Most is van benne gézcsík, kedden megyek kontrollra!
2013. máj. 17. 14:50
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor még jó,hogy nem kisérletezgettél.
2013. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!