Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Halálfélelmem van mióta...

Halálfélelmem van mióta majdnem kilöktek egy kamion elé. Mit tegyek hogy ne féljek?

Figyelt kérdés
Több mint 1 hónapja egyik reggel mentem pár haverommal suliba és pont mentünk át egy forgalmas úton ahol az egyik haverom meglökött és majdnem kiestem az utcára egy kamion elé mert nem számítottam rá. Annyi szerencsém volt, hogy gyorsan reagáltam rá és belekapaszkodtam egy bokor ágába. Azóta félek amikor át kell menni az utcán már izzad a tenyerem vagy ha fűnyíró mellett megyek akkor sietek nehogy kirepüljön egy kő vagy a kés vagy akármi, a lépcsőn is óvatosan megyek nehogy meglökjenek vagy magamtól le essek. Hétvégén szalonnát sütöttünk apámmal és amikor vágta a fát akkor is elmentem a balta miatt. Félek hogy meghalok. Hogyan felejtsem el ezt a hülyeséget? 17F
2013. máj. 16. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Pszichológus. Ne halogasd, mert később csak rosszabb lesz. Tapasztalatból mondom. L/20
2013. máj. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Antimod ***** válasza:

Sokkoló élmény lehetett. Ez még jó ideig kísérteni fog valószínűleg (poszttraumás stressz lehet?).

Próbálj meg olyan szituációs keresni, ahol biztosan nem történhet bajod (pl. valaki üveg mögött dolgozik valamilyen eszközzel, vagy egy forgalmas út mellé állsz közel, de az felett, így biztosan nem üthet el semmi. Lehet, hogy rossz tanács, de ezzel talán tudod valamelyest siettetni a felejtést.

2013. máj. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normálisan reagálod le a traumád. Ne aggódj, lassan csillapodni fog és nem fogsz folyton ezen pörögni. Viszont mindig marad benned egy egészséges félelem, nem leszel adrenalinfüggő típus.
2013. máj. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Remélem, ezzel a haverral nem állsz azóta szóba... Hogy lehet valaki ilyen degenerált? :/
2013. máj. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Pszichológus? Ez nem ok arra szerintem egyedül is el tudom valahogy intézni. Egy vonattal megyünk suliba és általában jövünk is. A vonat a másik amikor elképzelem hogy kiesek elé.
2013. máj. 16. 14:26
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam a kenyérvágó kést állították majdnem bele a fejembe egyszer. Második alkalomkor majdnem a szemembe. Budapesten majdnem elütöttek de szerencsém volt. Húsz centi és egy töltésbe zuhantunk volna bele zúzóval együtt. Győrbe egy kocsi 5 centire húzott el szembe velem. Mikor piros volt neki, nekem meg zöld. stb.. Rengeteg olyan majdnem megdöglö.ttem féle esettem volt. De szerencsére nekem, nincs ilyen problémám. Nem kell ennyire megijedni szerintem. Megszokás kérdése.
2013. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Velem is történtek már ilyesmik, például 1 éve a láncfűrész majdnem beleszaladt a kezembe, apám kamionos és amikor vele voltam majdnem begurultunk valamilyen tóba meg hasonlók de ez nagyon rossz volt mert egyáltalán nem számítottam rá és nem akarok félni mindentől.
2013. máj. 16. 14:42
 8/10 anonim válasza:

Mikor eltört a kezem, és 90 fokban állt a fél alkarom a másik részétől, na ez ahogy eszembe jut mikor ránéztem még most is sokkot kapok.

Amúgy menj el pszichológushoz, mert lelki eredetű a problémád, és ő fog tudni segíteni.

2013. máj. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem szégyen, ha pszichológushoz mész! Tudom, hogy egyes felfogás szerint oda csak a dilisek mennek, és ez visszatart, de ne gondold így! Csak beszélgetés lenne. Lehet, hogy már egy alkalom is könnyítene a lelkeden.
2013. máj. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Vlcskó-Lingl Ezsébet ***** válasza:
Én mindenféleképpen elmennék psyhológushoz, mert a tüneteid alapjául szolgálhat pánik-beteg kialakulásához. És egyáltalán nem szégyen ezzel " agykurkászhoz " fordulni . És ne háríts, hogy majd megoldod, mert akkor nem tetted volna fel ezt a kérdést. Hidd el, jobb előbb, mint utóbb. Ez a lépes önmagad megismerésében is segít,nem beszélve az esetlegesen kialakuló adrenalin-függőségről. Tapasztalatból írom, persze a félelem leküzdésének számos formája van.
2013. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!