Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mi számít belső és külső 3...

Mi számít belső és külső 3 ujjnak a kézen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni a következőben.

Zsibbad az egyik ujjam és ennek próbáltam utána járni a neten, hogy mi lehet a gond.

Sajnos mindenhol olyan értelmetlenül írják le, amiből felmerült nekem a kérdés.

Idézem: "kéz külső három vagy belső három ujjának zsibbadása"

Ez alapján kérdezném, hogy akkor most melyik ujj hová is tartozik?

Mert ha csak egy kezet nézünk, akkor általában az embernek 5 ujja van egy kézen, tehát nem lehet két különálló 3-as csoportra osztani, mert a középső ujj, az mindig beleesik. Ennyi erővel írhatnák azt is, hogy bármely ujj zsibbad, akkor gond van.

Ekkor most hogy is kell nézni ezeket az ujjakat?

Válaszotokat előre is köszönöm!



2013. jún. 1. 10:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Igazándiból, teljesen logikus a dolog. A karodban 3 ideg fut és attól függően h melyik sérül más más területek zsibbadnak. Egy ujj bőrfelületeit több ideg is beidegezheti, ezért egy ujj zsibbadását különböző idegek sérülése is okozhatja. Nagyon sarkítva (de nagyon) ha a kezed külső oldalán zsibbad 3 ujj, akkor az nervus radialis sérülés, ha a belső oldalán 3 akkor nervus medianus. Ha a kisujjad akkor nervus ulnaris. Ha csak adott ponton, akkor még kissebb idegekkel lehet probléma. Inkább mond el h hol zsibbad pontosan, és megpróbálom okosan kikövetkeztetni. Amúgy itt egy kép h meg is értsd: [link]
2013. jún. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igazából nekem ez a külső-belső 3-3 ujj nem volt világos, hogy honnan kell számolni, meg ilyenek.

Egyébként csak a bal kezemen a kisujjam zsibbad, de nem folyamatosan. Napi többször fordul elő kb fél, egy óra időtartamra. Nem erősen zsibbad, csak gyengén. Zsibbadáskor is érzek az ujjammal, tehát, ha megszúrom óvatosan egy tűvel, akkor nem nyomást érzek, hanem szúrást. Nem tudom, hogy érthető e így.

Köszönöm a képet!

Lehet az ujj zsibbadás összefüggésben azzal, hogy volt a napokban egy fejsérülésem?

2013. jún. 1. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!