Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek ez jó ötlet az...

Szerintetek ez jó ötlet az ital kitisztítására a szervezetből?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ha iszok, még másnap is hányok, ha eszek valamit. Csak úgy tudok enni, ha fekszek. Ha felállok rámjön a hányinger. Fekve jól vagyok másnap.

Nagyon erősen hányok az alkoholtól.

Sokan tanácsolták:


Ha sokat iszok, hazamegyek, áljak ki a friss levegőre, vigyek magammal 1,5 liter vizet, és kezdjem el inni.

Aztmondták, hogy a víz a gyomromból kitisztitja az alkoholt.

Szóval: Kihányom először az alkoholt, aztán iszok vizet, azt is kihányom és így tovább. A végén már szinte tiszta víz jönne nem???

Ez jó ötlet? Vagy inkább ne hányassam magam, hanem a piát hánnyam ki, és sz@rjam le, ne igyak több vizet, hogy megint hánnyak?? Van értelme, így hányatni magam? Vagy akkorra már tök mind1? :D

Gondolom, csak nem jó, ha a pia ott áll a gyomromban.. Így legalább a gyomrom kitisztulna.



2013. jún. 15. 20:20
 1/10 A kérdező kommentje:
Jah igen, és légyszíves ne azzal gyertek, hogy ne igyál és meg van oldva.. Mindenki volt fiatal..:)
2013. jún. 15. 20:24
 2/10 anonim ***** válasza:
Mindenki volt fiatal, de mindenki volt felelőtlen. ;)
2013. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Se buta.
2013. jún. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen, mindenki volt fiatat! :)

AIgazából, ballagás alkalmából iszom, barátokkal.

Nem tervezek eggyáltalán berugni.


Édesapám, szilveszterkor megengedte hogy igyak, itt a szomszédban. Hát totál részegség lett a vége. Ő csak nevetett rajtam.:D Nah azóta nem ittam, most sem tervezek eggyáltalán berugni. Mivel szilveszterkor 3 napig voltam másnapos.:D


De most legalább nem fogom keverni a piát, és nem is iszok annyit. Csak kíváncsi lennék, ha neagy isten megtörténne megint!

2013. jún. 15. 20:38
 5/10 anonim ***** válasza:

Az alkohol vízelvonószer, azért tanácsolják a vízivást, hogy ne a szervezetedből vonja el, hanem abból, amit beviszel. Ezzel el lehet kerülni a másnapi kiszáradásos poklot. :D


Ha sokat akarsz inni, akkor igyál előtte egy nagy pohár vizet, piálás közben meg tarts magadnál egy üveg mentes ásványvizet aminek nincs furcsa íze (a Theodora finom, de iszogatás közben engem émelyít a sziklafal-íz), és kortyolgass bele időnként. Ha kezd hányingered lenni, akkor menj ki a friss levegőre.


De miért iszod meg azt, amit később úgyis ki akarsz majd hányni?

Ha direkt kihányod, akkor az agyad előbb vagy utóbb, de biztosan össze fogja kapcsolni az ivást és a hányást, úgyhogy meg fogsz undorodni az alkoholtól.

Az ízéért vagy a hatásáért iszol?

2013. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igazából tudod hogy van 15 évesen...:)

Hülyülünk beszélgetünk, csajozunk minden, házibuli, eggyik pohár követi a másikat..


De mostmár eldöntöttem, hogy nem részegedem le. max spicces leszek, de enm több.

Apám megmutatott pár képet és 1 videót a szilveszteri, ágybahányásról, és a másnapi takarításról..:D Nem fogo megint olyan állapotba kerülni!! :)

2013. jún. 15. 20:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha nem tervezel berúgni, akkor a pia melletti vízkortyolgatás lesz szerintem a megoldás. Az segít, hogy több piát tudj meginni, anélkül, hogy már a legelején fejre állnál, és a másnap is jobb lesz.

A keverés pedig tényleg nem ajánlatos.

Oké, nem azt jelenti, hogy csak egy fajtát ihatsz egész este, de a 'vodka után két tequila után egy feles barack meg valami kék vodkásvalami' féle ivászatból sosem sül ki semmi jó. Egyféle gyengébb pia (sör vagy bor) meg valami rövid, közben pedig igyál vizet is, és akkor nem lesz gond szerintem. A szénsavas-buborékos dolgokat pedig kerüld el. Azokat csak akkor idd, ha mondjuk egész este csak azt iszod (mondjuk csak pezsgő). Sört ihatsz rövid vagy bor előtt, de az ivászat végén/közepén ne, mert lehet, hogy nem csak egy 'ártatlan kis büfögés' jön. Az is jó, ha az ivás mellé eszegetsz is valamit.

Lefekvés előtt is igyál vizet, reggel felkelés után pedig vegyél be hányinger csillapítót a biztonság kedvéért.

2013. jún. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt hittem hogy középsulis vagy.

Mivel nem vagy még 18, ezért vedd úgy, hogy figyelmeztettelek, ne igyál stb stb. :D

2013. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jó tanácsokat!! :)

Rendben vagyok.:)

Megfogadtam. Ittam 4 sört, csokilikőrt,valami jó pálinkát,és még valamit, aminek nem tudom a nevét.

Igazából, mivel 10 órától, 3 óráig ittam, így jobbanjöttem ki, mint aki egyszerre az egészet megitta 2 perc alatt.:)


Kissé akkor hányingerem volt, mostmár azt is tudom, hogy ennél egy picivel kevesebbet kell.

Sokkal jobban éreztem/érzem magam, mint amikor szilveszterkor berugtam. Csak nevettem a sok idiótán, aki még 5 órakkor is görnyedt a hát falánál!


Tényleg, lehet úgy szórakozni, hogy nem lesz valaki csatak részeg!! :) (Bár én nem is állítottam soha, hogy nem lehet)

2013. jún. 16. 07:39
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokkal többet lehet inni, ha az ember nem kevergeti össze a piákat, és később sincs vele gond. Egyfélét igyál.
2013. jún. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!