Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babalátogatóba megyünk,...

Babalátogatóba megyünk, milyen ételt készitsek, amit könnyen lehet szállitani? Ötlet? Ajándek, ital, minden meg van.

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, a babának?

Mármint ti viszitek a látogatóba a kaját?

Akkor valami könnyen elkészíthető, melegíthető dolgot csinálj, pl. tejszínes, gombás csirkemellet rizzsel.

2011. okt. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem,nem a babának,nálunk szokás,hogy aki megy az viszi az ételt,italt,süteményt,virágot,ajándekot,stb.
2011. okt. 15. 16:46
 3/11 anonim ***** válasza:
48%
Elég hülye szokás! Bocs a megjegyzésért, de ételt szállitani elég bonyolult. Semmiképp ne szószos kaját csinált szerintem, mert az könnyen kiborul. Inkább mondjuk sütcsirkét rizzsel vagy párolt zöldséggel.
2011. okt. 15. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Miért borulna ki? Nem hallottál még pattintós tetejű edényről? Pont azért írtam szószos kaját, mert az a melegítés során semmit nem veszít az ízéből, míg egy frissensült vagy egy sültcsirke elég sokat.
2011. okt. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Majonézes krumplisaláta, kukoricasaláta fasírttal.

Vagy rakott krumpli.


Ha "elegánsabbat" szeretnél, akkor rakott csirke.

2011. okt. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ilyen tradícionális baba-mama látokatáskor a jó kis hagyományos tyúkhúsleves szokott lenni.ezután is általában

hagyományos ételeket visznek, csirkepaprikás, nokedlivel,

rántotthús, petrezselymes krumplival stb...

De: egy finom tejszínes tárkonyos raguleves, utána egy szószos, szaftos sült (csirke, pulyka) valami finom körettel, akár krumpliból, akár rizsből, is megfelel.

Nyilván szoptat a kismama, tehát puffasztó ételeket kerülni kell, mert a baba is bánja...

2011. okt. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ja, és desszertnek az almáspitét tudnám most ajánlani:)
2011. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Tudom hülye szokás de ez van.Köszönöm a valaszt,ötletet mindenkinek,válsztok ezek közül.
2011. okt. 15. 18:46
 9/11 anonim ***** válasza:
Nemrég született babához mentek? Akkor elejtsd el a puffasztó ételeket pl.rakottkrumpli,rizibizi(van benne borsó),az én babám a gombát sem bírja ha azt eszem. Olyan menüt vigyél amit szoptatós anya is ehet.
2011. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szia!Szerintem nagyon jó szokás hozzám is jöhettek volna ilyen látogatók! :) Hús levest egy jó pörköltet burgonyával vagy rizzsel!Nekem anyósom ezt főzte isteni volt!
2011. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!