Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha megcsípett valami (szerinte...

Ha megcsípett valami (szerintem kullancs), akkor a bőrgyógyászhoz is elmehetek vele?

Figyelt kérdés

Van egy csípés a lábamon, a közepe kicsit olyan, mintha heges lenne, aztán egy 5 centis pirosság, és végül, mintha a széle fehér lenne.

Szerintem kullancscsípés. Ha bőrgyógyászhoz megyek vele holnap (és nem házidokihoz), akkor ő felismeri, ha gáz van?


2013. jún. 18. 22:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én elmennék csak a nyugalom kedvéért is, és igen biztos észrevenné az orvos ha veszélyes a csípésed. De ha kicsit utána jársz a neten, meglehet találni hogy mennyi ideig lehet bent a kullancs veszélytelenül, azt hiszem ez 10 óra.
2013. jún. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sokat járok erdőben, vasárnap is kint voltam. Tegnap reggelre jelent meg egy folt a térdhajlatomnál, egyből kullancs jutott eszembe, és ezzel együtt a legrosszabb.

Szerintem lenézek holnap a bőrgyógyászhoz, csak nehogy kiröhögjön...

2013. jún. 18. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Ilyesmi a csípés? Ha igen, az nem bőrgyógyászati probléma, hanem Lyme-kór. Nekem is volt, antibiotikum kell rá, azaz háziorvoshoz kell menned. A barátnőmnek arcideg-bénulása lett tőle, egy hónapig tartott, mire elmúlt neki. Nem tréfa-dolog.

2013. jún. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!

Igen, ilyesmi a csípés. Én is láttam a képet, ezért kezdek kicsit aggódni.

Mi történt veled, miután elmentél a háziorvoshoz? Volt vérvétel vagy csak felírta az antibiotikumot és annyi?

2013. jún. 18. 22:51
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, ne érts férre lehet hogy a kullancs ami megcsípett nem is terjeszt betegséget és akkr napokig is bent lehetett volna, csak hogy tisztázzuk:) de persze ettől még elkéne menned orvoshoz holnap, mert azért ha elkapsz valamit azt tényleg meg kell mutatnod egy hozzáértőnek.
2013. jún. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor holnap elnézek a dokihoz mindenképpen. Remélem ezalatt a 3 nap alatt nem alakul(t) ki semmi komoly!
2013. jún. 18. 23:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem felírt egy antibiotikumot, ami egy hatalmas méretű tabletta volt (10 évesen legalábbis annak tűnt, de még most is elimerésre méltónak tartom a mértetét :D ), napi 4x 3-at, vagy 3x négyet kellett bevennem, én az utóbbit választottam, hogy hamarabb túllegyek rajta.

Nem lett semmi bajom szerencsére, mert korán észrevettem.

Barátnőmnek meg csak akkor derült ki, mikor már lebénult a fél arca.

Tesóimnak is volt ilyenjük, ők is tablettát kaptak rá, nem lett szerencsére bajuk. :)

Csak megnézi a doki, és ír rá gyógyszert.

2013. jún. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :)

Amúgy most reggelre kicsit halványodott a folt, aztán ahogy megpiszkáltam kicsit, visszajött..

2013. jún. 19. 07:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!