Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Orrsövény műtét után mire...

Orrsövény műtét után mire számítsak? Aki átesett már ilyenen mik volt a tapasztalatai?! Fel lesz dagadva az orrom? És ha igen akkor meddig? Mennyi idő míg meggyógyulok?

Figyelt kérdés
A válaszokat előre is köszönöm!!

2013. júl. 19. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Jövő héten megyek. Nekem azt mondta a doki, hogy a legjobban arra szoktak panaszkodni, hogy utána 2 napig be van tamponálva az orr, ezért olyan mintha a legrosszabb náthád lenne. Furcsa nyelni és semmi ízt nem érzel majd. Állítólag maximum tompán fáj, de mindenki a tamponálásra panaszkodik nem erre.

Engem elöljáróban 2 hétre tiltott el fizikai munkától, de ez gondolom egyéni is. Én olvastam olyat aki egy hónapig szenvedett vele, de volt aki 5 nap után simán ment volna dolgozni. Én 22 éves vagyok, lehet, hogy a két hétbe a korom is be van számolva, 40 évesen valószínűleg hosszabb a lábadozás, 50 fölött meg nem is csinálják ha jól tudom.

2013. júl. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jelentem túléltem. Az orrom fel van dagadva, de nem fáj. A műtét sem fáj, a legrosszabb emlékem, amikor beletömik a tamponokat az orromba, mert az bizony fáj még érzéstelenítésben is. Amúgy nem vészes, kb 48 órája volt a műtét, ma értem haza és semmi bajom azon kívül, hogy kicsit szivárog ilyen vizes véres cucc az orromból. Én úgy tervezem, hogy hétfőn már bemegyek dolgozni, mert tényleg tök jól vagyok :) (irodai munka)

Ami fontos: Orvost találj és ne hentest. Kérdezz utána, érdeklődj és olyanhoz menj, akit ajánlanak, mert a neten keringő rémtörténetek többsége orvosi hibából fakad. Meggyógyulsz mindenképp, bele nem halsz, de szerintem nem mindegy, hogy mennyi idő alatt.


Még be van dugulva egy kicsit az orrom és szivárog belőle egy kis véres vizes cucc, de amikor kiszedte a gézt, akkor hirtelen szabad volt az orrom és kipróbálhattam, hogy elvileg milyen lesz. Sosem hittem, hogy ennyi levegő képes átmenni egy ember orrán :D Ha tényleg olyan jó lesz, akkor nagyon megérte megcsinálni.

2013. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Régi kérdés, de nekem semmi kl nem volt a műtét után, pedig még plusz megoldandó feladatuk is volt a dokiknak műtét alatt - egyedi eset, ne ijedj meg -. Eygedül valóban a tampon feldugása és kivétele volt fájdalmas, én spec el is sírtam magamat, de túl lehet élni. Utána én is két napra rá már itthon voltam és kutya bajom se volt.
2014. aug. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!