Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 95 éves dédmamám egészségének...

Alfamate89 kérdése:

95 éves dédmamám egészségének feljavítása? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nagyon sajnálom, mert az utóbbi fél évben rohamosan romlik az állapota, már járni is alig tud. Nagyon vékony és alig lát. Volt kórházban, ahol össze-vissza hazudtak, hogy teljesen ép szellemileg és testileg is és nem voltak hajlandóak infúziót adni neki. Én úgy tudom, hogy az infúzióval jelentősen feljavítható az egészségi állapota. Tudtok valamit tanácsolni, házilag infúzió, vagy egyéb megoldás? Szégyen, hogy az egészségügy ilyen idős embereken még ezt is megspórolja...

2013. júl. 23. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs szüksége infúzióra, akkor nincs szüksége. Ha ennek ellenére adnak neki, azzal csak ártanak. A szervezet vízháztartásával nem illik szórakozni, ha házilag próbálkoztok, akár meg is ölhetitek!

Nincs csodagyógyszer az öregségre, ezt el kell fogadnotok.

2013. júl. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Meg akarod ölni házi kotyvalékkal?

...

Milyen infúzió? Mi a baja? Csak akkor lehet javítani az állapotán, ha a betegségére van gyógyszer. Hiába adsz neki x infúziót, ha az nem használ y betegségre. Te se szedtél Coldrexet lábtörésre, nem?

2013. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Annak javítható fel az állapota infúzióval, akinek a tüneteit a kiszáradás vagy valamilyen vitamin/ásványi anyag/tápanyag hiánya okozza.

Ha a nagymamádnál nem ez a probléma, akkor az infúzió nem fog segíteni. Csodaszer az öregségre sajnos nincs.

2013. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Orvossal egyeztetve, gyógyszerekhez igazítva tápszerek (nutridrink), D3-vitamin (az emelt szükséglet szerint), omega-3. Ezzel sokat lehet javítani ha még van tartaléka a szervezetnek. Orvos, dietetikus nélkül ezzel ne próbálkozzatok!


Sok szerencsét!

egy dietetikus

2013. júl. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nincs betegség, hanem kiszáradás és feltételezhetően vitaminhiány a probléma. 39Kg. Ezért gondoltam infúzióra és nem házilag akartam kotyvasztani -_-'. Ha az segítene, akkor szólok mentős ismerősömnek, aki segédkezik ebben. Csak gondoltam előbb bekérdezek ide. Az a baj, hogy senki sem foglalkozik ilyen idős emberekkel. A faluhoz legközelebb eső település orvosa, aki a kijelölt orvosa telefonhívásomra annyit mondott, hogy ő aztán nem megy ki hozzá megvizsgálni...hát én nem értek ezekhez a dolgokhoz, de nem ez a kötelessége? Otthonából elvinni nem igazán szeretnénk már.
2013. júl. 23. 15:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit írtam az erre jó. + Ha nem cukorbeteg sportitalokat ihatna (koffeinmentes sós-cukros ital, pl. gatorade).
2013. júl. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
T_A köszönöm a válaszod, sokat segítettél!
2013. júl. 23. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!