Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjem megint...

Mit csináljak a férjem megint iszik?

Figyelt kérdés

Sokáig alkoholista volt.Akkor kapott esperált.Mi 12 éve vagyunk együtt,mikor meg ismertem akkor volt alkohol lészokóba.De időnként el kapja az ivás és akkor folyamatosan szik amíg van pénze.

Szeretem,de sokszor ilyenkor úgy érzem,hogy el kellene hagynom.

Mit kezdjek vele,hogy ne igyon?



2013. júl. 24. 11:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha egyszer abbahagyta de újrakezdte akkor az annak a jele hogy NEM AKAR változni.

Neked kell eldöntened hogy otthagyod-e vagy nem. Én csak annyit mondok hogy jól fontold meg a döntésed és ne hozz olyan döntést amit később megbánsz.

2013. júl. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ettől félek én is,hogy megbánom,,,Nagyon szeretem.

Le akar szokni,mert akkor nem volna 1 másfél év kihagyás.

2013. júl. 24. 11:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Te semmit nem tudsz vele kezdeni, mivel neki kell eldöntenie, hogy iszik vagy sem. Valamiért ez jó neki, azt kellene tudni mit pótol vele.

Annyit tudsz tenni, hogy elmondod neki / amikor józan/, hogy mennyire szereted, fontos neked és azt is, hogy megfordult a fejedben, hogy te nem így szeretnéd leélni és végig asszisztálni az ő alkoholizmusát.

Ez pedig a te életed és neked kell döntened: ez akarod vagy nem ezt akarod.

Egy alkoholistára nem lehet építeni, pláne nem egy családot, annak sok-sok sérültje van. Valamint a gyerekeknek tovább adódik a minta mivel ezt tanulják meg , ezt el is fogadják mint probléma megoldást a mindennapokban.

És azt is tudomásul kell venned, hogy egy alkoholistának mindig az alkohol áll az első helyen és utána jön bármi más. Igaz addigra már úgy el lesz havazva vagy lerészegedve, hogy senkire és semmire nem jut energiája,

Tehát maradnak ők ketten: önmaga és az alkohol.

Ha a férjed nem száll ki ebből a mókus kerékből sajnos ez idevezet. De neki kell kiszállni, te csak támogatóként lehetsz jelen ebben a folyamatban.

Ha nem teszel semmit az ugye azt jelenti, hogy elfogadtad, azaz neki nem kell semmit sem csinálnia , mert neked ő így van jól, megelégedtél vele / lehet, hogy szóban mondtad neki, de igán nagy tett nem követte/ . Őszinte legyek, okos ember és kihasználja a biztos családi hátteret és ő meg is teszi ezek szerint.

Akkor te most hol is vagy a fontossági rangsorban???

Az alkohol előtt vagy után?

Ja és most nézem és olvasom, hogy 12 évből más év kihagyás volt összesen?

2013. júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

É azt gondolom, hogy mindenképpen segítened kell neki. Ha te nagyon szereted, akkor õ is téged. Amikor 100% józan, mond el neki h ez probléma, amit meg kell oldani, és h nagyon szereted, de a folytatja elhagyod. Forduljatok szakemberhez!

Ne hagyd el egybõl!

Egyszer régen annyira szerettétek egymást, hogy megesküdtetek egészségben betegségben. Õ mostnbeteg!!!!!!

2013. júl. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

57 éves én 47 és előtte 20 évig ivott. volt egy hosszabb kihagyás jó pár év.Csak az a másfél év az az utolsó kihagyás ,,közben volt több ilyen eset amikor nem ivott.

Ilyenkor azt mondogatja,hogy tele van a f...a mindennel. :(

2013. júl. 24. 12:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Mondogatja-mondogatja, de ezzel nem megy előrébb a dolog.

Ez egy olyan mondat, hogy ne akarjon az ember mögé nézni.

Egyébként neki problémát jelent, hogy iszik?

2013. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha valaki nem iszik egy-másfél évig, akkor ott nem csak az alkohol van, hanem valószínű depressziós, pánikbeteg, aminek következtében nyúl az italhoz!!!
2013. júl. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Elégé ideges természetű.Lehet,hogy tényleg depressziós lenne?

Nem lehet erről beszélgetni vele,mert ordibál. Ezeket mondja,hogy mi a bajom,hát más férfi is néha iszik,,stb.

Nem tudok erről a témáról nyugodt körülmények között sem vele beszélni.

2013. júl. 25. 10:27
 9/10 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj de az alkohol leszokóban kell ismerkedni?Mit is vársz tőle?

Az alkoholizmusból,nincs kiút!Az alkoholista mindig alkoholista marad,legfeljebb nem iszik ,de mindig sóvárogni fog az italé!

Kezeld a pénzt te,hogy ne bírja elinni!

Ha nem működik hagy el.

2013. szept. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Szia!

Nem elhagyni, magára hagyni kell. Nem kezdeni vele semmit, elengedni. Akkor segítesz, ha nem segítesz.

Ez nagyon nehéz, tudom. (A férjem alkoholista, de több mint 5 éve nem iszik, és jelenleg szenvedélybetegek és hozzátartozóik segítésével foglalkozunk)

Azt gondolom, hogy neked volna most szükséged először segítségre, hogy tudj okosan segíteni (vagy továbblépni, ha úgy látod jónak)


[link]

2013. szept. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!