Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Egy halmozottan fogyatékos...

Egy halmozottan fogyatékos embernek milyen élete van?

Figyelt kérdés
Egyik ismerösömnek van egy 14 éves, halmozottan fogyatékos lánya. Oxigénhiánnyal született. Nem beszél, (csak hörög, visít, ordít) nem jár, etetni, itatni, pelenkázni kell, és mivel lány, így a menstruációs idöszakot is a szülök "rendezik". Mivel pelenkázni kell, a szülei (nem tudom szebben mondani) "dugják" fel neki a tampont. Magatehetetlen marad amig élete végéig. Vegetál. Vajon milyen élet ez neki? Élet ez? Hogyan élheti meg a mindennapjait?
2013. júl. 24. 22:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Biztos nehéz neki, ha egyáltalán felfogja mi történik vele. Én nem hagynám hogy ilyen emberek megszülessenek. Minek? A szülőket ezzel kínozni...
2013. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Rettenetes...

Igaz, sosem tapasztaltam, milyen lehet neki, de én, mint egészséges ember, ha olyan helyzetbe kerülnék valamilyen baleset folytán, valahogy megoldanám a halálomat. Ez nem élet, nem szeretnék ilyet látni sem, és nem kívánom senkinek sem...

2013. júl. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim válasza:
93%

Nekem volt egy ugyan ilyen barátom, csak ő fiú volt.

Beszélni nem tudott, így egy táblán keresztül beszélgettünk amin betűk voltak és elmutogatta, amit gondolt, agyilag teljesen rendben volt.

Sokszor öngyilkos akart lenni, de nem volt elég bátor, saját elmondása szerint.

Ugyan olyan ember volt mint te vagy én, csak külsőre volt más, ő utálta, én teljesen megértettem, nem lettem volna a helyében.

Összességében SZAR élete van, mert akit én ismertem annak a szülei gazdagok voltak és mindent megkapott, de természetesen semmi sem pótolhatja azt,hogy egészséges legyél kívül belül.

(Egyébként azért múltidőben írok róla mert jó pár éve nem beszélünk, nem tudom hogy mondjam de amolyan aljas ember volt ő annak ellenére,hogy fizikailag nem sok mindenre volt képes)

2013. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, páran meg fognak kövezni engrm a következöért: szerintem az ilyen szülö önzö. A legönzöbb. Miért? Mert mártírt játszik, hogy ö mindent megtesz egy ilyen gyerekèrt, holott azt nézi hogy neki a lelkiismeretének mi a jò, és bele sem gondol a gyerekének a helyzetébe. Pl mi lesz ha túléli a szüleit? Ki fog gondoskodni róla? Vagy majd akkor valamelyik másik családtagnak, rokonnak, "kötelessége" lesz gondoskodni róla? Megkövezhet aki akar, de az én véleményem ez.
2013. júl. 24. 22:46
 5/18 A kérdező kommentje:
3. válaszoló. Én olyanokról kèrdeztem akik magatehetetlenek, nem kommunikálnak, pelankázni etetni itatni stb kell öket amig èlnek.
2013. júl. 24. 22:48
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Nem kövezünk meg ezért, részben igazad van.

Csakhogy ez nem Down-kór, hogy ki lehetett volna mutatni a magzatvízből... az oxigénhiány szülésnél lépett fel, ekkor pedig gondolom már nem szerettek volna a szülők visszatáncolni, vagy láttak még reményt, nem tudom...

De legalizálnám az eutanáziát ilyen esetekre, az biztos. Mindenkinek jobb lenne...

2. válaszoló voltam.

2013. júl. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%

" szerintem az ilyen szülö önzö. A legönzöbb. Miért? Mert mártírt játszik, hogy ö mindent megtesz egy ilyen gyerekèrt, "


Nem adok neked igazat. A sógornőm nem önző, és nem játszik mártírt.Csupán csak egy édesanya aki nem hagyja cserben a lányát. A lánya 18 éves koráig olyan egészséges volt mint bármelyikünk. Jó tanuló volt, sikeresen leérettségizett és jelentkezett egy jó egyetemre. De még az utolsó nyáron mielőtt belevetné magát az egyetemi életbe elment barátokkal pár napra Balatonra. Egy drogos tizenéves kölyök elütötte úgy hogy a lány fának csapódott, és azonnal eltört a gerince. Életben maradt, de nyaktól lefelé lebénult. Kritikus állapotban volt, és a fejsérülése miatt az agya is felduzzadt, komoly bajok lettek. (fúrták a koponyáját hogy az agyvíz nem nyomja. 3 éve nyaktól lefelé képtelen mozogni, nem kommunikál, mert élőkomában van. Nem beszél, nincs rendszeresen reakciója.. Néha-néha elsírja magát, de ezt is inkább tudható be ösztönös viselkedésnek mint tudatosnak.

Pelenkázni kell, és a menstruáció idején nem tampont hanem akkor is pelenkát használnak.. Felesleges is a tampon ha pelenkázva van..


Kérdem én tőled?? A sógornőm önző?? Mártírt játszik?? mert a lányát nem hagyja cserben?? Mert eldöntötték a férjével hogy amíg élnek addig igenis gondozzák?? Mert 18 évig makk egészségesen jó volt, akkor betegen akassza fel?? Dobja ki???

2013. júl. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
7-es válaszoló! Kevered a szezont a fazonnal. A két eset teljesen más. Gondold át. Ha nem megy, segítek. Egyik eset amiröl kèrdeztem: SOHA nem lesz képes önálló életre SZÜLETÉSÉTÖL FOGVA. Amit te írsz az más helyzet. Teljesen más. Gondold át.
2013. júl. 24. 23:10
 9/18 A kérdező kommentje:
Felesleges a tampon ha pelenkázva van? (nem csak pisil hanem "székel" is) Ezt is gondold át hiigéniés szempontok miatt. És nyugodj le, nem értem miért támadsz.
2013. júl. 24. 23:14
 10/18 anonim ***** válasza:
82%

Miért lenne más az az ember aki betegen jön világra és az aki az élete folyamán válik azzá??

Egy és ugyan az. Egyik sem lesz soha arra képes, hogy önálló életet éljen. Sőt annak aki egészségesen élt, és olyan beteg lesz rosszabb , főleg ha ép marad a tudata, mert ő tudja milyen egészségesen élni. Aki eleve betegen jön, annak nincs összehasonlítási alapja


Csak megjegyzem. Az a gyermek aki oxigénhiányosan jön a világra az végül is szintén baleset áldozata lesz. Igaz ő nem 10-15 vagy 18 évesen lesz nyomorék vagy tehetetlen hanem az élete 5 percétől.. Végül is ő is egészségesen jött a világra csak lett egy kis szülési komplikáció amire senki sem számított..

2013. júl. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!