Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gyerekem iskolájában betiltott...

Gyerekem iskolájában betiltották a beájulást. Tanári túlreagálás vagy tényleg van alapja mert veszélyes ez a drogszerű "eljárás"?

Figyelt kérdés
2013. aug. 7. 15:01
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
Az mi?
2013. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
ez mi?
2013. aug. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
Liheg a gyerek amíg el nem ájul. A másik mögötte áll s elkapja nehogy megsérüljön.
2013. aug. 7. 15:09
 4/61 anonim ***** válasza:

Szerintem az amikor guggolva 20 szor lihegve fujjátok ki a levegőt a szátokon, majd áljatok fel és kapjátok be a hüvelykujjatokat és teljes erőtökből fujjátok de ugy hogy ne jöjjön ki levegő!

Lehet hogy nem veszélyes de szerintem valahol meg lehet érteni hogy betiltották.Iskolába tanulni kell nem ájulgatni

2013. aug. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/61 A kérdező kommentje:

Igen valami ilyesmi, a részleteket nem tudom de valami hasonló. Szülőként nem tiltanám kivéve ha pl. agyvérzést okozhat vagy valami hasonlót.


Hogy tudhatom mg hogy veszélytelen e?

2013. aug. 7. 15:13
 6/61 anonim ***** válasza:
77%
Elmondás alapján nem tűnik veszélytelennek - egyrészt balesetveszélyes, másrészt azért az ájulás nem egy mindennapi tünet, nyilván valami bajt jelez, akár természetesen jött létre, akár mesterségesen idézték elő.
2013. aug. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 acelsziv ***** válasza:
84%
Ezt én most nem értem. Mi a fene ez? Miért csinálják?
2013. aug. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/61 anonim ***** válasza:
Mi van ha kap egy jó kis agyvérzést? Nem hiszem, hogy túllihegés lenne, ez nem normális dolog, én biztosan nem engedném meg a gyerekemnek, hogy ilyen hülyeségeket csináljon.
2013. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/61 anonim ***** válasza:
84%
értelmes gyerekek járhatnak abba az iskolába
2013. aug. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 anonim ***** válasza:
84%

Ez azért lehet veszélyes, mert oké hogy jó móka ez de bármi baj történhet elég ha egy olyan gyerek csinálja akinek érzékenyebb a szervezete főleg ilyen téren meg ez az erőltetéses dolog okozhat magas vérnyomást, akár agyvérzést is. szerintem nem véletlen hogy ezt betiltják, meg elég ha a mögötte lévő rosszul kapja el vagy nem sikerül megtartania és elesik és megsérül.

A mi sulinkban is csináltak ilyet, jó régen legalább 10-12 éve volt ez akkor voltam 7. osztályos és a kisebbek csinálták ezeket a baromságokat és komoly gond volt belőle mert mentőt kellett hívjanak mivel felment a vérnyomása és eleredt az orra vége, plusz el is esett nem kapták el és az állkapcsa is eltört. Elég nagy gáz volt belőle, mert az ügyeletes tanár sem figyelte úgy így viszonylag később is kapott ellátást mert a társai állítólag fedezték mert be ijedtek és azt hitték gáz lesz belőle. De az ilyen fajta dolgok biztos hogy okozhatnak problémát, lehet hogy akkor nem de később igen, nem lehet tudni.

2013. aug. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!